برندهای سمعک

برندهای سمعک

برندهای سمعک مختلفی وجود دارد که هریک مزایا ومعایبی دارد شما قیبل از خرید هریک از برندهای سمعک بهتر است اطلاعات و آگاهی لازم را کسب کنید وبرای خرید سمعک بهتر است از یک متخصص شنوایی کمک بگیرید.

متخصصین شنوایی با علم و آگاهی از این نقاط قوت و ضعف و براساس سبک زندگی و نیازهای شنوایی و بودجه شما، می توانند مناسب ترین برند  سمعک را به شما معرفی کند. با این وجود بهتر است قبل از اینکه برای سمعکتان هزینه کنید با برندهای برتر و مشهور تولید کننده سمعک در جهان آشنا شوید در اینجا به برخی از انواع برندهای سمعک اشاره شده است .

برندهای سمعک

بهترین مارک سمعک

امروزه تولیدکنندگان و برندهای متنوعی در زمینه طراحی و ساخت سمعک، تجهیزات و لوازم کمک شنوایی فعالیت می کنند که هر کدام از این برندها  دارای نقاط قوت و مزیتهای مختلفی نسبت به یکدیگر هستند. تنوع برند از یک طرف و تنوع محصولات ارایه شده توسط هر کدام از این برندها از سمتی دیگر باعث شده است که انتخاب بهترین مارک سمعک به امری پیچیده و دشوار تبدیل گردد.

به طور مطلق نمی توان یه نوع سمعک را به عنوان بهترین برند سمعک معرفی کرد چرا که هر سمعکی با توجه به فن آوری استفاده شده در آن برای بهبود در شنوایی فردی با ویژگی های کم شنوایی مختص به آن فرد مورد استفاده قرارگیرد. در واقع برای هر فرد بر اساس نوع و میزان کم شنوایی که به آن مبتلا است سمعکی با ویژگی های خاص تجویز می شود.

سمعک اتيکن (سمعک اتيکن دانمارک)

سمعک فوناک (سمعک فوناک سوئيس)

سمعک استارکي (سمعک استارکي آمريکا)

سمعک ويدکس (سمعک ويدکس دانمارک)

سمعک ريساند (سمعک ريساند دانمارک)

سمعک زیمنس  (سمعک زيمنس آلمان)

برندهای سمعک

انواع برندهای سمعک

سمعک زیمنس

سمعک زیمنس یکی از برندهای سمعک معروف است .شرکت سمعک زیمنس بنیان گذار صنعت سمعک می باشد.این برند دارای سابقه ۱۳۰ سال درزمینه سمعک می باشد. در سال ۱۹۱۳ زیمنس اغازگراولین خط تولید سمعک می باشد. این برند معتبر از کشور آلمان است. چیزی که زیمنس را به عنوان برندی معتبر در جهان معرفی کرد پایبندی به تعهدات بود. زیمنس درسال ۲۰۱۴ یک تکنولوژی جدیدی را با فناوری binax معرفی کرد. همچنی محصولات زیمنس از یرندهای سمعک است که  در ایران از محبوبیت بالایی برخوردار می باشند.

انواع سمعک زیمنس

– سمعک های پشت گوشی با قالب استاندارد

– سمعک های پشت گوشی با رسیور داخل کانال

– سمعک های داخل گوشی و نامرئی

جدیدترین تکنولوژی سمعک های زیمنس، signia nx می باشد. این تکنولوژی صدای بیمار را برای خودش به طبیعی ترین حالت ممکن در می آورد و بهترین درک گفتار در محیط‌ های پرسر و صدا برای فرد  فراهم می سازد و برای این کار از فناوری بسیار پیشرفته ارتباط بی‌سیم دو سمعک استفاده می‌کنند.

سمعک ویدکس

سمعک ویدکس یکی دیگر از سمعک های معروف است که کمپانی ویدکس در سال 1956 میلادی در کشور دانمارک تاسیس شد و هم اکنون در بیش از 150 کشور جهان دارای نمایندگی توزیع محصولات و خدمات پس از فروش می باشد. این کمپانی با بیش از نیم قرن تجربه از پیشگامان طراحی و تولید جدیدترین سمعک های دیجیتال در دنیا بوده و با بهره گیری از تکنولوژی های مدرن  و فن آوری های روز دنیا گامی جدید در زمینه عرضه سمعک های هوشمند و وایرلس داشته است. از جمله سمعک های معروف این شرکت  می توان به : Vital, Dream, Mind, Menu, Unique اشاره کرد.

چرا سمعک ویدکس سمعک مناسبی است

– صدای خوب سمعک ویدکس یکی ازدلایل مهم انتخاب این سمعک است. تمامی انواع سمعک ها صدا را تقویت می‌کنند اما آنچه اهمیت دارد این است که صدا به نحوی تقویت شود که وضوح و کیفیت آن حفظ شود حتی با حذف اصوات مزاحم نه تنها کیفیت آن حفظ شود بلکه افزایش یابد. با قاطعیت می‌توان گفت که در مقایسه با برندهای مختلف سمعک های ویدکس دانمارک در زمینه کیفیت صدای تقویت شده مشهود می باشد.

-ویدکس شرکتی است که فقط سمعک تولید می کند و این امر باعث شده که تمامی تلاش مدیران این شرکت به ارتقای کیفیت سمعک متمرکز شود.ویدکس بیشتر از اینکه یک کار اقتصادی و بیزینسی برای این شزکت محسوب شود یک زندگی و اعتبار خانوادگی به حساب می آید.

-گارانتی سمعک ویدکس از دیگر موارد انتخاب این نوع سمعک است  گارانتی سمعک از مهمترین پارامتر ها در خرید سمعک محسوب می شود گرانی قطعات  احتمال بروز آسیب‌های بردی ارزش گارانتی سمعک را نسبت به سایر وسایل الکترونیکی دو چندان می‌کند در این میان گارانتی سمعک ویدکس به صورت کامل و بی قید و شرط و به مدت دو سال می باشد این مورد باعث می‌شود که متخصصین تجویز سمعک و بیماران با اطمینان خاطر بیشتری این سمعک را انتخاب نمایند.

-بزرگترین سرمایه ویدکس رضایتمندی بیماران از سمعک ها می باشد تمرکز ویدکس در خدمات پس از فروش و در نظر گرفتن کلیه تمهیدات لازم جهت رضایتمندی بیماران در کنار کیفیت بالای قطعات مورد استفاده در سمعک باعث خوشنامی هر چه بیشتر این برند در بین برندهای دیگر شده است.

سمعک برنافون

سمعک برنافون از جمله برندهای سمعک می باشد که بسیار معروف است و در شهر برن سوئیس قرار دارد.. این شرکت در سال ۱۹۴۲ شروع به کار کرد و در سال ۱۹۴۶ اولین سمعک را به بازار عرضه کرد. این شرکت به مرور زمان توانست بازار کشورهای گوناگون را به دست بگیرد. برنافون برای تمامی انواع و سطوح آسیب‌های شنوایی محصولات خود را طراحی و عرضه می‌کند. این محدوده شامل سمعک‌های پشت گوشی، داخل مجرای شنوایی، کاملا داخل مجرای شنوایی و مدل گیرنده داخل گوش می‌شود.

تکنولوژی های سمعک های برنافون

1- کنترل ضد سوت سمعک

این تکنولوژی برای مقابله با فیدبک بوده و تمامی سمعکهای برنافون با هر رده قیمتی این تکنولوژی را دارا می باشند . این تکنولوژی سیگنالهای فیدبک را قبل از اینکه برای بیمار قابل شنیدن شوند شناسایی و حذف می‌کند. این تکنولوژی قدرتمند حتی در هنگام استفاده از تلفن یا گذاشتن کلاه و یا در آغوش گرفته شدن توانایی مقابله با فیدبک را دارد و بیمار می تواند به طور طبیعی به فعالیت های روزانه خود بپردازد بدون آنکه نگران سوت کشیدن سمعک باشد.

– سیستم کاهنده نویز

محیط‌های با نویز و سر و صدای پایدار مثل ترافیک و یا خیابان از سخت ترین محیط ها برای بیماران می باشند. این تکنولوژی باعث کاهش نویز سمعک با حفظ اطلاعات مهم گفتاری می‌شود و نویز را تا حداکثر میزان ممکن کاهش می دهد تا راحتی شنیداری را به بیشترین حد ممکن برساند .در مقابل در محیط‌های خلوت و ساکت به سرعت سمعک سطح کاهندگی نویز را کاهش داده و با شرایط محیط تطبیق می دهد و باعث شنیده شدن بهتر سیگنال های گفتاری می شود.

سمعک یونیترون

شرکت یونیترون یکی از معروف ترین برندهای سمعک است. این شرکت در سال 1964 در ایالت اونتاریو (Ontario) کانادا تاسیس شد و در بیش از 19 کشور جهان نمایندگی انحصاری و در 46 کشور نمایندگی غیر انحصاری دارد. از معروف ترین  سمعک های این شرکت می توان به سری Shine, Moxi, Quantum, Max, Latitude اشاره کرد.

تکنولوژیهای سمعک یونیترون

– هر دو سمعک با هم کار می‌کنند تا به طور خودکار حتی در سخت‌ترین شرایط شنیداری گفتار را ردیابی کنند.

– تنظیمات برگزیده خود برای میزان بلندی صدا و همچنین راحتی و شفافیت صدا در شرایط مختلف را به سرعت به سمعک منتقل می کند.

-هنگامی که تغییری در میزان صدا یا برنامه یک سمعک انجام می‌شود هر دو سمعک در هر دو طرف تنظیم می شوند.

-به سرعت صداهای بلند ناگهانی و ناخواسته را بدون تاثیر بر کیفیت صدا کاهش می دهد.

-هر دو گوش به صورت اتوماتیک سیگنال شنیداری را که از سوی گوش مخالف می اید بدون نیاز به ابزار جداگانه دریافت می کنند.

– برنامه خودکار  برای کمک به شما در تجربه بهترین کیفیت صدا به طور مداوم محیط را شناسایی کرده و تنظیمات مناسب را انجام می‌دهد.

سمعک فوناک

فوناک یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کنندگان تجهیزات کمک شنوایی و سمعک بوده که در زمینه ارایه راهکار های شنوایی برای کودکان شهرت جهانی دارد. دفتر مرکزی فوناک در کشور سوئیس واقع است و یکی از برندهای مطرح هلدینگ سونووا محسوب می شود. شرکت Sonova علاوه بر برند فوناک، مالک برندهای یونترون، هانساتون و لیریک نیز است.

سمعک های ارایه شده توسط فوناک نسبت به سایر برندهای سمعک  از تنوع بیشتری برخوردار است. فوناک سمعک های پیشرفته متعددی را تولید می کند که می توان به سمعک Audeo B-R اشاره کرد که از پلتفرم جدید این برند تحت عنوان Belong قدرت می گیرد. این سمعک مجهز به باتری های قابل شارژ لیتیوم – یونی بوده که با یکبار شارژ سه  ساعته می تواند به مدت 24 ساعت بدون وقفه کار کند. سمعک Naida V از دسته سمعک های پاور و سوپر پاور فوناک است که برای افت شنوایی شدید تا عمیق تجویز می شود.

سمعک ریساند

تاریخچه تاسیس شرکت سمعک ریساند به سال ۱۹۴۳ بر می گردد. این شرکت بعد از چهار سال از تاسیس بلافاصله اولین سمعک خود را وارد بازار کرد. سمعک ریساند ایر از جمله نواوری مهم این کمپانی بزرگ می باشد که علاوه بر بالاترین کیفیت صدا، کانال گوش را به طور کامل مسدود نمی کرد و این نکته از بزرگترین امتیازات این نواوری بود.

ریساوند انواع گوناگونی از جدیدترین تکنولوژی‌ها را در اختیار دارد که سبب برتری دستگاه‌های طراحی شده توسط این شرکت می‌شوند. سیستم پردازش صوت ریساند صداها را به بهترین و شفاف‌ترین صورت ممکن منتقل می‌کند و با شبیه‌سازی عملکرد گوش واقعی، درک بسیار خوبی از صحبت افراد را به ارمغان خواهد آورد.

ویژگی سمعک ریساند

این کمپانی اولین شرکتی است که تمامی محصولاتش را با ویژگی ضد آب عرضه می کند . این سمعک‌ها با داشتن پوشش حفاظتی نانو که تمام اجزای سمعک را می‌پوشاند و در مقابل رطوبت، گرد وغبار و سایر محیط های مضر برای وسایل الکترونیکی  مقاوم است.

تکنولوژی موجود در سمعک ریساند  در زمینۀ پردازش صدا بسیار پیشرفته است. با شبیه‌سازی کامل ویژگی گوش انسان سمعک‌های ریساند سیگنال‌های صوتی را به طبیعی‌ترین شکل و وضوح کامل به حلزون گوش می‌رسانند و البته این سمعک ها قابلیت اتصال به همۀ سیستم‌های وایرلس از جمله موبایل و تلویزیون را هم دارند.

سمعک اٌتیکن

کمپانی اٌتیکن دانمارک در سال 1904 تاسیس شد و در دهه 60 و 70 میلادی به عنوان یک کمپانی پیشرو در صنعت سمعک و وسایل کمک شنوایی در  دنیا شناخته شده بود. معرفی تکنولوژی ها ی پیشرفته دیجیتالی و هوشمند و طراحی منحصر به فرد سمعک ها این کمپانی را در رده برترین سازندگان سمعک در دنیا قرار داده است. از جمله معروفترین سمعک ها ی این شرکت می توان به : Swift, Ergo, Sumo, Hit, Intiga,Chilli اشاره کرد.

از دیگر ویژگی های سمعک آتیکن می توان به اختصار به موارد زیر اشاره کرد:

– سیستم ارتباطی بلوتوثی ۲.۴ گیگا هرتز

– دارای ۴۸ کانال فرکانسی

– قابلیت استفاده از کنترل از راه دور

– تراکم و تقویت دقیق صدا

– وضوح بسیار بالای صدا

– پهنای باند فرکانسی تا ۸ کیلو هرتز

– سیستم کاهنده نویز پیشرفته

– تمرکز سریع و واکنشی سمعک

– قابلیت شارژ باتری در مدل پشت گوشی از نوع رسیور داخل کانال

– مقاومت در برابر آب و گرد و غبار با استفاده از پوشش نانو

– قابلیت استفاده از لوازم جانبی مثل تلویزیون به صورت کاملا بی سیم

سمعک استارکی

در بینی برندهای سمعک می توان به سمعک استارکی نیز اشاره کرد سمعک استاکی  همیشه برای تولید سمعک‌های داخل گوشی مورد توجه قرار گرفته‌ و به خاطر سمعک‌های نامرئی IIC یا سمعک‌های نامرئی خیلی معروف شده است . آنها همچنین یکی از اولین تولیدکننده سمعک ساخته شده برای آیفون (Made For iPhone) بودند، که Halo نامیده شد، که اکنون Halo 2 جایگزین آن شده است.

https://iran-samak.ir/


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *