آغاز ترافیک مهر از امروز

مدارس و دانشگاه‌ها باز شد و ترافیک 20 تا 30 درصد در تهران افزایش یافت به طوری که صبح امروز شاهد ترافیک در مسیرهای غربی و شرقی به سمت مرکز بودیم.

آغاز ترافیک مهر از امروز

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مدارس تهران از امروز به صورت رسمی بازگشایی شد. البته از روز شنبه یک مهر هم مدارس بازگشایی شده بود اما به دلیل بین‌التعطیلی از امروز بیشتر دانش‌آموزان به مدارس رفتند و شاهد افزایش 20 درصد ترافیک بودیم هر چند که نقاط پرتردد شناسایی شده بود اما از قبل هم مسؤولین اعلام کرده بودند که شاهد افزایش ترافیک 20 تا 30 درصدی خواهیم بود. سرهنگ موسوی‌پور جانشین رئیس پلس راهور می‌گوید:  300 مدرسه در معابر پرتردد شناسایی شده و 166 گلوگاه ترافیکی در بزرگراه‌ها و مناطق تهران را هم شناسایی کرده‌ایم و امروز  سوم مهرماه نسبت به اول مهرماه 20 درصد ترافیک داشتیم و پلیس در آماده‌باش کامل است. شهرداری تهران از قبل از شروع سال تحصیلی اقداماتی انجام داده بود و یکی از آنها آسفالت معابر و رفع نقاط حادثه‌خیز بود. همچنین از تردد کامیون‌ها جلوگیری شده و تعداد اتوبوس و واگن مترو هم اورهال شد تا شهروندان بتوانند به راحتی تردد کنند. بر اساس این گزارش، قرار است هفته آینده بهره‌برداری از 6 رام قطار اورهال شده و اتوبوس بازسازی شده صورت گیرد و این اتوبوس و واگن وارد ریل شوند. محسن هرمزی سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران می‌گوید: ما برای مهر ماه برنامه‌ریزی کرده بودیم و چهارشنبه هفته جاری بزرگراه بروجردی وارد مدار افتتاح می‌شود. وی همچنین از رایگان بودن بلیت مترو و اتوبوس برای دانش‌آموزان و دانشجویان تا 15 مهر خبر داد و به خبرنگار فارس، گفت: از قبل از شروع سال تحصیلی برنامه‌ریزی‌ها صورت گرفته بود تا بتوانیم بهترین خدمات را به شهروندان ارائه کنیم.

  رصد ترافیک از صبح امروز آغاز شد وضعیت تردد خودروها از صبح دوشنبه سوم مهرماه توسط مسؤولین انجام و شاهد شروع ترافیک در مسیرهای غربی و شرقی به سمت مرکز شهر و معابر پرتردد و دارای ترافیک بودیم و در برخی نقاط ترافیک سنگین بود. احسان مؤمنی معاون آموزش و سرهنگ ترافیک پیلس راهور معتقد است که 30 درصد از ترافیک پایتخت مربوط به ترددهای آموزشی است و با توجه به این موضوع از ماه‌ها قبل پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته است. با بررسی‌های ترافیک دو روز قبل مشخص شد که بسیاری از هموطنان در تعطیلات به سر می‌برند چرا که در روز شنبه که بین دو تعطیلی قرار داشت ترافیک روان‌تر بود. بر اساس این گزارش، ترافیک در نیمه دوم سال به دلیل بازگشایی مدارس و همچنین کوتاه شدن روز وجود دارد. تمامی تیم‌های پلیس راهور در معابر شهری مستقر هستند اجرای طرح شناورسازی می‌تواند در روانی ترافیک تأثیر داشته باشد. علیرضا زاکانی شهردار تهران هم می‌گوید: تمهیدات لازم در حوزه حمل و نقل عمومی صورت گرفته است و در شورای ترافیک مصوبات خوبی برای مهر ماه داشته‌ایم. همچنین در این مدت یک میلیون تن آسفالت‌ریزی صورت گرفته و این کار ادامه دارد.

  زاکانی تأکید کرد: با شروع سال تحصیلی بیش از 2 هزار دستگاه اتوبوس فعال داریم و واگن‌های مترو هم اورهال و وارد خط می‌شوند. قرار است از امروز استفاده از مترو واتوبوس از یک مهر برای دانش‌آموزان و دانشجویان رایگان است. جهانی مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری می‌گوید: قرار بود دانش‌آموزان و دانشجویان بتوانند به صورت آنلاین در سامانه کیف پول شهروندی ثبت‌نام و از تخفیفات استفاده کنند. با توجه به اینکه مکانیزم احراز هویت دچار مشکل شد اما آماده‌ایم در صورت ارائه لیست دانشجویان از جانب دانشگاه‌ها به آنها خدمت‌رسانی کنیم. همچنین دانش‌آموزان هم می‌توانند به سیمکارت پدر و مادر خود ثبت‌نام و در کیف پول شهروندی از خدمات رایگان استفاده کنند. بر اساس این گزارش، امروز شاهد ترافیک در برخی از معابر شهر بودیم هر چند که اقداماتی از قبل صورت گرفته بود اما با بازگشایی مدارس ترافیک در تهران 20 تا 30 درصد افزایش می‌یابد. شهرداری تهران خدماتی از جمله رایگان بودن بلیت مترو و اتوبوس، حل مشکل سرویس مدارس استثنایی و … انجام داد و از قبل برای بازگشایی مدارس اقداماتی صورت گرفت تا شهروندان بتوانند راحت‌تر از خدمات استفاده کنند. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید