بازی با سلامت ورزشکاران در فوتبال قم

اداره‌کل ورزش و جوانان استان قم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد باتوجه به افزایش آلودگی هوا، اماکن ورزشی روباز تعطیل شدند اما هیات فوتبال از این ابلاغ سرپیچی و چندین مسابقه را طی سه روز آلوده اخیر برگزار کرده است.

بازی با سلامت ورزشکاران در فوتبال قم

به گزارش مؤسسه فرهنگی قرآن پژوهان شمال از قم، باتوجه به افزایش آلودگی هوا و ریزگردها ستاد مدیریت بحران استان قم روز جمعه 30 تیرماه 1402 جلسه‌ای در این خصوص برگزار و مصوباتی را به مجموعه‌های مختلف استان ابلاغ کرد. اداره‌کل ورزش و جوانان استان قم نیز با توجه به مصوبات مدیریت بحران، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد «بدین وسیله به اطلاع می‌رساند باتوجه به میزان آلودگی هوا و بنابر اعلام ستاد بحران فردا شنبه 31 تیرماه فعالیت کلیه اماکن ورزشی روباز استان قم تعطیل می‌باشد.» هیات فوتبال استان قم به ریاست قدرت‌الله باقری روز شنبه 31 تیرماه تنها بازی ایرانجوان و رادمهر از رده سنی نونهالان را لغو نمود اما ساعت 17 همان روز بازی دو تیم نوینو و عقاب در ورزشگاه شهید حیدریان برگزار شد.

همچنین روز یکشنبه یکم مردادماه بازی بین تیم‌های پارسیان و هما در لیگ برتر فوتبال استان و روز دوشنبه 2 مردادماه دیدار تیم‌های سیاهجامگان و ستارگان هلال در لیگ نونهالان استان قم در ورزشگاه حیدریان بازی برگزار شده است.

خبرنگار ورزشی فارس بعد از برگزاری این بازی‌ها علت را از باقری جویا شد و رئیس هیات اینگونه پاسخ داد: بعد از ظهر شرایط آب و هوایی بهتری داشتیم، در ضمن چون زمین نداریم تاخیر در برگزاری مسابقات و لغو بازی‌ها تیم‌ها را دچار مشکل می‌کند!. در این رابطه به سراغ مسئول بازرسی اماکن ورزشی اداره‌کل ورزش و جوانان استان قم رفتیم، حسن سرخ مسئول بازرسی اماکن ورزشی استان قم اظهار کرد: بعد از تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران استان قم، اطلاعیه مربوطه را به کلیه مستاجران فضاهای ورزشی رو باز ارسال کردیم. وی افزود: هیات‌ها و کلیه اماکن ورزشی روباز مکلف به اجرای مصوبه تعطیلی هستند و اجازه برگزاری مسابقات در رشته‌های مختلف در این فضاها را به هیچ هیاتی نخواهیم داد. سرخ تصریح کرد: همانطور که مستحضر هستید این روزها شاهد افزایش آلودگی هوای استان هستیم، مدیریت استان هم امروز تصمیم گرفت دستگاه‌های دولتی و اجرایی تعطیل باشند. برای ما نیز حفظ سلامت خانواده ورزش بسیار مهم است و درخصوص این موضوع کوتاه نخواهیم آمد. مسئول بازرسی اداره‌کل ورزش و جوانان استان قم خاطرنشان کرد: درصورتی که هیاتی از اجرای این مصوبه جلوگیری نماید و اقدامی برخلاف مصوبات ستاد مدیریت بحران استان قم انجام دهد، مطابق قانون با رئیس هیات ورزشی متخلف برخورد خواهیم کرد. وی در پایان گفت: این موضوع نه تنها برای هیات‌های ورزشی بلکه در مورد مستاجرین اماکن ورزشی روباز نیز صدق می‌کند، درصورتی که طبق بازرسی‌های ما و یا گزارشات مردمی شاهد تخلفی باشیم در چهارچوب قانون با متخلفین برخورد می‌کنیم. درحالی که روابط عمومی هیات فوتبال استان قم در کانال اطلاع‌رسانی خود برنامه بازی‌های امروز را اعلام کرده است، ظهر امروز اداره‌کل ورزش و جوانان استان قم در اطلاعیه‌ای برگزاری هرگونه مسابقه در اماکن ورزشی روباز را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرده است 

تا به حال این هیات ورزشی نسبت به اطلاعیه اداره‌کل ورزش و جوانان واکنشی نداشته است، باید دید مسئولان هیات فوتبال استان قم تصمیم به لغو برگزاری مسابقه امروز بین تیم‌های پیام امانی و وحدت شریف در رده سنی جوانان را می‌گیرند یا خیر. پایان پیام/78030

دیدگاهتان را بنویسید