بزرگداشت «هفته وحدت» برای زنده‌نگداشتن شعائر دینی وظیفه است

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه گفت: زنده بودن اسلام بستگی به زنده ‌نگهداشتن شعائر اسلامی دارد، لذا بزرگداشت جشن‌ وحدت همان زنده‌ نگداشتن شعائر الهی و دینی است.

بزرگداشت «هفته وحدت» برای زنده‌نگداشتن شعائر دینی وظیفه است

به گزارش مؤسسه فرهنگی قرآن پژوهان شمال از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه امروز در جشن مردمی هفته وحدت که در شهرستان پاوه برگزار شد، اظهار کرد: افتخار ما این است که امت رسول‌الله (ص) هستیم. وی با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) به عنوان الگو در قرآن کریم معرفی شده‌ است، ادامه داد: همه رفتار و کردار ما باید الهی و قرآنی باشد.

  نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: زنده بودن اسلام بستگی به زنده ‌نگهداشتن شعائر اسلامی دارد، دین با شعائر زنده است، لذا بزرگداشت جشن‌ وحدت همان زنده‌ نگداشتن شعائر الهی و دینی است. وی با تأکید بر زنده نگهداشتن شعائر دینی، تصریح کرد: وظیفه ما امروز سنگین است، باید آینده را بسیازیم. اسلام را ترویج و تبلیغ کنیم.

  آیت‌الله علما خاطرنشان کرد: دشمن در گذشته به دنبال غارت نفت و ثروت کشور بود، ولی امروز به دنبال تصاحب مغزها، تفکرها و جوانان هستند. وی ایران را به‌عنوان کشوری ثروتمند به لحاظ فکری و فرهنگی معرفی کرد و گفت: ملت و امتی ثروتمند هستیم از نظر اینکه هیچ‌کس توان ما را در آگاهی و بینش ندارد.

  امام جمعه کرمانشاه اظهار کرد: به برکت اسلام و قدرت نظامی و فکری که داریم؛ امروز دنیا به ما احتیاج دارد و ما به کسی احتیاجی نداریم. وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیین، گفت: کار قرآن تبیین انسان، حیات، معنویت و… است، لذا علما، ماموستاها و مسؤولان نیز وظیفه دارند اسلام و انقلاب را برای جوانان تبیین کنند. پایان پیام/پ

دیدگاهتان را بنویسید