توسعه زیرساخت‌های فیزیکی سلامت فارس با پیشبرد ۱۲۷ پروژه عمرانی در دولت سیزدهم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از توسعه زیرساخت‌های حوزه سلامت استان فارس با اجرای ۱۲۷ پروژه عمرانی در دولت سیزدهم خبر داد.

توسعه زیرساخت‌های فیزیکی سلامت فارس با پیشبرد ۱۲۷ پروژه عمرانی در دولت سیزدهم

به گزارش مؤسسه فرهنگی قرآن پژوهان شمال از شیراز، سید وحید حسینی امروز در یک نشست خبری با اشاره به افتتاح ۶۶ پروژه در هفته دولت گفت:  ۳۲ پروژه بهداشتی، ۲۹ پروژه درمانی،  یک آموزشی، دو فرهنگی و دانشجویی و دو پروژه در سایر موارد به متراژ ۲۴ هزار و ۷۹۱ و اعتبار حدود ۳ هزار و ۵۷٠ میلیارد ریال در این هفته به بهره برداری میرسد.

وی با اشاره به توسعه مدیریت و منابع افزود:  توسعه زیرساخت های فیزیکی سلامت فارس با پیشبرد ۱۲۷ پروژه عمرانی جدید به متراژ بیش از ۱۴۵ هزار متر مربع انجام پذیرفت.

وی با بیان اینکه افتتاح و بهره برداری از ۶۱ پروژه سلامت محور در استان با متراژ بیش از ۵۵ هزار و ۷٠٠ متر مربع از دیگر اقدامات صورت پذیرفته دو دولت سیزدهم بود، در ادامه به کاهش تاخیر در پرداخت اضافه کار و کارانه کارکنان، پزشکان، شبکه های بهداشت و درمان، کارکنان اورژانس، ستاد مرکزی دانشگاه و دانشکده ها اشاره کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز راه اندازی بیمارستان ۱۲٠ تخت خوابی شهدای سلامت بنیاد برکت شهرستان نی ریز،  بیمارستان ۹۶ تخت خوابی حضرت امام علی(ع)  شهرستان کازرون در سال ۱۴٠۱ و بیمارستان ۳۲ تخت خوابی صدیقی گله دار و مرکز درمان بستر ۱٠ تخت خوابی فورگ شهرستان داراب را از دیگر اقدامات صورت پذیرفته برشمرد.

وی در حوزه تحقیقات و فناوری به راه اندازی پارک فناوری سلامت شیراز در دولت سیزدهم اشاره کرد و افزود:  از دیگر افتخارات میتوان به قرارگیری نام ۳۷ عضو هیئت علمی دانشگاه در فهرست دانشمندان دو درصد پر استناد جهان،  ۳۶۵٠ طرح تحقیقاتی مصوب در دولت سیزدهم،  کسب رتبه نخست دانشگاه علوم پزشکی شیراز در برگزاری کنگره های بین المللی سلامت در کشور در سال ۱۴٠۱ یاد کرد.

وی در ادامه به افتخارات و اقدامات این دانشگاه در دولت سیزدهم در حوزه های آموزشی، غذا و دارو، بین الملل،  فرهنگی و دانشجویی نیز اشاره کرد.

استقرار و راه اندازی مرکز درمان سالک

در ادامه معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در سخنانی عنوان کرد:  بهره برداری از ۴۷ مرکز ارائه خدمات بهداشتی با صرف اعتباری بالغ بر ۷۹ میلیارد تومان،  ساخت و توزیع ۳۱ دستگاه کانکس خانه بهداشت،  عشایری با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد و ۶۱٠ میلیون تومان،  اخذ گواهینامه ایمنی آب کلان برای شهر شیراز،  روستای کوشک بیدک و علی آباد را از جمله اقدامات صورت پذیرفته توسط این معاونت در دولت سیزدهم است.

عباس رضاییان زاده استقرار و راه اندازی مرکز درمان سالک و در کانون سالک نوع شهری و بیماریابی فعال خانه به خانه در بافت های تاریخی و فرسوده شهر شیراز در شناسایی موارد بیماری و درمان مخازن بیماری در راستای کاهش بیماری،  بهره برداری از ۱۹ خانه بهداشت کارگری در  راستای صیانت از نیروی انسانی و حفظ سلامتی کارگران را از دیگر موارد صورت پذیرفته برشمرد.

در استان فارس دیگر هیچ کودکی در انتظار عمل کاشت حلزون نیست

در ادامه معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عملکرد این دانشگاه در حوزه درمان پرداخت و گفت:  راه اندازی سامانه جامع گردشگری سلامت، اعزام ۲۳۲ پزشک متخصص،  ۱۹۵ پزشک عمومی و ۳۲ پزشک فوق تخصص به شهرستان های استان از جمله اقدامات صورت پذیرفته است.

مهرداد شریفی در ادامه راه اندازی ۲۱ پایگاه اورژانس و تحویل ۸ دستگاه موتورلانس و ۳ دستگاه اتوبوس آمبولانس جدید به اورژانس ۱۱۵ و جذب ۱۵۴ تکنسین اورژانس ۱۱۵ را از دیگر موارد برشمرد.

وی انجام ۲۱۲۷ پیوند اعضا،  ۲۱۷ کاشت حلزون شنوایی و ۳۵۸ پیوند مغز استخوان را از دیگر اقدامات صورت پذیرفته در عرصه درمان عنوان کرد و گفت: در استان فارس دیگر هیچ کودکی در انتظار عمل کاشت حلزون نیست.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود:  راه اندازی مراکز سطح دو ناباروری در پنج شهرستان داراب،  لامرد،  اقلید،  آباده،  ممسنی و فیروز آباد،  راه اندازی مرکز مشاوره ناباروری در بیمارستان مادر و کودک شوشتری را از دیگر موارد اجرا شده دانست. پایان پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید