جنجالی‌های هفته| از درگیری دو عضو هیات رئیسه فدراسیون و قاب‌های ماندگار رونالدو تا رونمایی از «مترجمِ بابا»

اتفاقات جنجالی این هفته جهان ورزش اختصاص به حضور رونالدو در تهران دارد و قاب های ماندگاری که این بازیکن رقم زد.

جنجالی‌های هفته| از درگیری دو عضو هیات رئیسه فدراسیون و قاب‌های ماندگار رونالدو تا رونمایی از «مترجمِ بابا»

به گزارش خبرنگار ورزشی مؤسسه فرهنگی قرآن پژوهان شمال، مهمترین اتفاق جنجالی این هفته جهان ورزش سفر رونالدو با تیم النصر به تهران بود. اتفاقات جنجالی هفته را باهم مرور می‌کنیم: حذف رونالدو، نیمار و بنزما از لیگ قهرمانان؟ گاردین گزارش داده چند باشگاه آسیایی تصمیم دارند به دنبال اعطای غیرقانونی مجوز حضور همزمان ۳ باشگاه عربستانی در لیگ قهرمانان آسیا، از کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) و شیخ سلمان، رئیس آن، شکایت کنند. ۳ باشگاه الاتحاد، الهلال و النصر (به همراه الاهلی) طی ماه‌های اخیر و با واگذاری ۷۵ درصد از سهام خود، تحت مالکیت صندوق سرمایه‌گذاری عربستان (PIF) قرار گرفتند. این در حالی است که طبق قوانین خود AFC، یک مالک مشترک نمی‌تواند بیش از ۳۰ درصد سهام ۲ باشگاه حاضر در ACL را در اختیار داشته باشد.

پیش از این، اتحادیه فوتبال کره جنوبی (KFA) نسبت به اعمال نفوذ عربستان بر AFC هشدار داده بود. بعد از کناره‌گیری چین از میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳، نامه‌ای افشا شده نشان می‌داد عربستان قول داده در صورت دادن میزبانی ۲۰۲۳ به قطر و ۲۰۲۷ به عربستان، حمایت گسترده مالی از AFC داشته باشد و کلیه زیان‌های ناشی از انصراف چین را جبران کند. هرچند بسیاری از کارشناسان معتقدند که این شکایت به جایی نخواهد رسید و کنفدراسیون فوتبال آسیا هرگز راضی به حذف تیم های عربستانی که فوق ستاره های فوتبال دنیا را جذب کرده نمی شود و بعید است رونالدو، نیمار، بنزما و… از لیگ قهرمانان آسیا محروم شوند آن هم در حالیکه لیگ قهرمانان اروپا در حسرت داشتن چنین ستاره هایی است! درگیری رسانه‌ای دو عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال!

با وجود کسر 4 امتیاز از سپاهان از سوی کمیته انضباطی به دلیل تخطئی از قانون سقف بودجه، منصور قنبرزاده نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال در هفته ای که گذشت یکی دو مصاحبه علیه سپاهان و مدیریت این باشگاه انجام داد. این مساله باعث گلایه  شدید مدیریت باشگاه سپاهان شد و هواداران این باشگاه نیز از این رای و مصاحبه های قنبرزاده ابراز نارضایتی شدید کردند. محمدرضا ساکت مدیرعامل باشگاه سپاهان که خودش هم عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال است نیز اگرچه مصاحبه ای با رسانه ها در این خصوص انجام نداد اما باشگاه سپاهان با انتشار بیانیه ای خبر از شکایت از قنبرزاده دادند! بعد از این اتفاقات مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال تلاش کرد آرامش را حداقل بر فضای فدراسیون حاکم کند و از طرفین خواست که سکوت کنند تا ارکان قضایی فدراسیون به این پرونده رسیدگی کنند. قنبرزاده هم یک روز آتش بس! را رعایت کرد اما سپس با انتشار نامه خود به محمدرضا ساکت اعلام کرد: ناگفته هایش را در دادگاه خواهد گفت! بعد از آن هم یکی دو نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در دفاع از باشگاه سپاهان نامه نگاری کردند. کریس رونالدو پیراهن النصر را تن جوانان ایرانی کرد از گذشته تا به امروز  هواداران باشگاه های ایران و عربستان همواره با هم کری دارند و حتی شادی جنجالی مهدی طارمی برای تیم النصر حسابی سوژه رسانه های منطقه شده بود طارمی که بعد از گلزنی به النصر با دست نشان از سر بریدن تیم حریف می داد بعد از مسابقه گفت این شادی گل جواب شادی جنجالی بازیکنان النصر بوده است. این فضای رقابت هواداری در سال 2023 کاملا تغییر  کرده بود که دلیلش حضور ستاره ای چون کریس رونالدو در النصر بود. رونالدو صاحب 5 توپ طلا و مهاجم اسبق رئال مادرید ومنچستریونایتد محبوبیت زیادی بین هواداران فوتبال ایران دارد. 

به دلیل حضور این فوق ستاره در تهران برخی از تماشاگران فوتبال کشورمان حتی پیراهن زرد النصر را به تن کردند! برخی نوجوانان هم به عشق رونالدو هم دنبال اتوبوس رونالدو دویدند و هم لابی هتل محل اقامت تیم النصر را تسخیر کردند! این اتفاقات قبل از مسابقه آنقدر جنجالی و عجیب بود که  عبدالرحمان غریب بازیکن النصر گفت: ایرانی‌ها لباس النصر پوشیده بودند و لذت بردیم این استقبال حس خوبی بود. ما از این اتفاقات لذت بردیم! آقای مدیرعامل، هدیه گرانبها و مترجمِ بابا! حضور رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در فرودگاه برای استقبال از تیم رقیب آنهم در نخستین دیدار لیگ قهرمانان آسیا باعث انتقادهای گسترده شد. اینکه مگر رونالدو برای سفری تفریحی به ایران آمده که چنین استقبالی از او انجام دادید و فرش تمام ابریشم میلیاردی به او هدیه دادید؟ هیچکس مخالف پذیرایی طبق آئین میهمان نوازی ما ایرانی ها نیست اما بحث اینجاست که چرا مقام اول اجرایی باشگاه به همراه دبیرکل فدراسیون فوتبال باید به استقبال دو فوق ستاره حریف بروند!؟ حضور هدایت ممبینی هم در استقبال از تیم النصر هیچ توجیهی نداشت. انگار دوستان در فدراسیون فوتبال یادشان رفته بود که این یک رقابت رسمی است نه دیداری دوستانه و خیرخواهانه! 

از همه بامزه تر اینکه رضا درویش دخترش را همراه خود به فرودگاه برد تا با رونالدو عکس یادگاری بگیرد وقتی هویت این بانو فاش شد درویش توجیهی عجیب انجام داد و گفت او دخترش را به عنوان مترجم به فرودگاه برده تا درمورد فلسطین از رونالدو سوال بپرسد! کاش درویش به جای این توجیه های عجیب خیلی راحت می گفت دختر من هم یکی از 604 میلیون علاقمند به رونالدوست و او را با خود به فرودگاه بردم تا ستاره جهان فوتبال را از نزدیک ببینید و عکس بگیرد! این خیلی قابل پذیرش تر بود تا توجیه های حیرت انگیز! تابلو فرش پدر رونالدو در تهران!

در بین اخبار ریز و درشتی که در حضور 36 ساعته رونالدو در تهران منتشر شد یک خبر کمتر دیده شد آن هم حضور یکی از هواداران با یک تابلو فرش منقش به پدر رونالدو بود مقابل هتل بود! این هوادار ظاهرا از روی یکی از عکس های رونالدو عکس پدر رونالدو را پیدا کرده و تابلو فرشی برای رونالدو هدیه آورده بود!

سه قاب زیبای رونالدو و یک ضدحال به بازیکن پرسپولیس!  رونالدو در تهران هواخواهان زیادی داشت که اکثر آنها نوجوانان و جوانان بودند هرچند یک مادر اصفهانی هم رنج سفر را تحمل کرد و به تهران آمد تا شاید رونالدو را از نزدیک مشاهده کند! کریس سه رفتار قشنگ در تهران انجام داد که خیلی به دل هواداران فوتبال ایران و حتی جهان نشست. او ابتدا با پسرک بانمکی که برای دیدن رونالدو گریه می کرد دیدار کرد، یک پیراهن شماره 7 امضا شده اش را به این پسر هدیه داد؛ البته خیلی ها گفتند که این پسرک بچه پولدار بوده وگرنه به آرزویش نمی‌رسید! 

بعد از این اتفاق رونالدو با فاطمه روحی دختر معلول دیدار کرد و با هم عکس یادگاری گرفت و یک پیراهن شماره 7 خود را به این دختر هنرمند که با پایش تابلوی رونالدو را می‌کشید هدیه داد. سومین قاب خاطره انگیزی که رونالدو در تهران از خودش به یادگار گذاشت هنگام ترک تیم النصر عربستان بود. او وقتی دید که چند کودک مقابل اتوبوس هستند آنها را به داخل اتوبوس تیم برد و با آنها عکس یادگاری گرفت تا قلب‌ها را بازهم تسخیر کند!

ولی جناب رونالدو در میدان مسابقه خیلی از خودش مایه نگذاشت و بیشتر مراقب ساق های چند صد میلیون دلاری اش بود وقتی او دید که مهدی ترابی در دقیقه 6 مچ پایش پیچ خورد ترجیح داد کمتر در زمین ناهموار آزادی با بازیکنان پرسپولیس درگیر شود! البته یک صحنه هم حسین کنعانی زادگان پای او را زد. اتفاق جالب تری که رونالدو در زمین رقم زد وقتی بود که شهاب زاهدی مهاجم کم اثر پرسپولیس در پایان مسابقه به سراغش رفت و از او درخواست پیراهن رنالدو را کرد و کریس هم خیلی قاطعانه به او جواب منفی داد! تا مشخص شود در پرسپولیس همه عاشق رونالدو هستند از مدیرعامل و دخترش گرفته تا بازیکن پرسپولیس که بعد از باخت به جای ناراحتی دنبال پیراهن رونالدوست! چمنی برای سیب زمینی کاری! چمن ورزشگاه آزادی واقعا شرم آور بود نه بخاطر کریس رونالدو دیگر ستاره های النصر که پیش از این هم مربیان و بازیکنان داخلی در لیگ برتر و تیم ملی از وضعیت چمن آزادی گلایه کردند. امیر قلعه نویی بعد از برد مقابل آنگولا در همین شهریور ماه از وضعیت بد چمن گفت، یحیی گل محمدی و دیگر بازیکنان پرسپولیس و حتی بازیکنان استقلال هم از چمن بد ورزشگاه آزادی ابراز نارضایتی کردند ولی در نهایت تیم رسانه ای النصر با انتشار ویدئویی از این چمن بد مدعی شد که چمن ورزشگاه آزادی برای سیب زمینی کاری مناسب است نه فوتبال بازی کردن! پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید