جهش عمرانی کلانشهر شیراز در ایستگاه یازدهم

یازدهمین گام از جهش عمرانی، با اعتباری بالغ بر 12 هزار میلیارد ریال با اجرای آسفالت در کلانشهر شیراز آغاز شد.

جهش عمرانی کلانشهر شیراز در ایستگاه یازدهم

به گزارش مؤسسه فرهنگی قرآن پژوهان شمال از شیراز، شهردار شیراز در آیین یازدهمین جهش عمرانی این کلانشهر با اشاره به این که این گام بر اساس نیاز سنجی های اساسی شهر و بنا به درخواست شهروندان اجرا می شود، گفت: با کارشناسی های انجام شده توسط متخصصان شهرداری، تمام معابر خاکی و با عرض کم، خیابان هایی که نیاز به آسفالت جدید یا تراش و ترمیم داشتند، استخراج شدند که در یک برنامه زمان بندی، از مرداد ماه سال جاری تا تیر ماه سال 1403 عملیات آسفالت آنها اجرا می شود.

محمدحسن اسدی در ادامه اظهار کرد: اعتباری که برای این مرحله عمرانی شهر در نظر گرفته شده، ۱۲ هزار میلیارد ریال است و طبق برنامه 700 هزار تن آسفالت در مساحتی به میزان 6  میلیون متر مربع از معابر و خیابان های شهر اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به این نکته که قیمت آسفالت در دو سال گذشته، 1000 درصد افزایش بها داشته است، گفت: تلاش مجموعه مدیریت شهری بر این است که به جهت مهندسی ارزش، معابری آسفالت شوند که ساخت حداقل 70 درصد منازل شکل گرفته یا پروانه ساخت آن صادر شده و حفاری سایر دستگاه های خدمات رسان انجام شده باشد تا کار بهینه ای صورت بگیرد.

شهردار شیراز خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز متخصصین بسیار خوبی در حوزه آسفالت در مجموعه شهرداری و سازمان عمران مشغول به فعالیت هستند.

اسدی با اشاره به ظرفیت اجرایی شهرداری شیراز اظهار کرد: در حال حاضر مجموعه مدیریت شهری دارای 2 کارخانه شن و ماسه و 2 کارخانه تولید آسفالت است، اما مهم ترین مشکل پیش رو، بحث تامین قیر است که باید بهای آن به صورت نقدی پرداخت شود.

وی در ادامه اظهار کرد: در ماه آینده، همزمان با هفته دولت، پروژه هایی به ارزش حداقل ۲ هزار میلیارد تومان را به بهره برداری خواهیم رساند و تا پایان سال نیز این میزان به حداقل ۱۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

فراهم کردن فضای امید و نشاط وظیفه همگان است/ رضایمندی ملاک برنامه‌های آینده شورا و شهرداری

سید ابراهیم حسینی، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این مراسم گفت: شورای ششم و شهرداری طی دو سال گذشته برنامه های خوب و مناسبی را رقم زده است و اکنون آثار این خدمت از امروز برای شهروندان قابل رویت و مشاهده است.

او با اشاره به اینکه جهش آسفالت می تواند سرآغاز جهش و افزایش رضایمندی مردم از خدمات پارلمان شهری و شهرداری باشد تاکید کرد: در نیمه دوم سال جاری و سال 1403 شاهد ظهور و بروز برنامه های شورای ششم و مدیریت شهری در سال دوم شورا خواهیم بود.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز ضمن تشکر از زحمت ها شهرداری و کارکنان زحمتکش این نهاد خدمات رسان و مردمی اظهار امیدواری کرد: آینده خوبی همراه با رضایتمندی را برای مردم کلان شهر شیراز نوید می دهیم.

این مقام ارشد شورای ششم با تبریک روز خبرنگار در ۱۷ مردادماه عنوان کرد:از نظر مجموعه شورا و شهرداری و همه دستگاه های نظارتی و خدماتی غالب جامعه مردم ،نخبگان و اصحاب رسانه همگی یک مجموعه هستیم که با همفکری اهداف را برای ساختن شهری سالم دنبال کنیم.

حسینی ضمن بهره مندی و استفاده از نقطه نظر افراد جامعه در برنامه ریزی و مدیریت شورا و شهرداری تصریح کرد: اصحاب رسانه می توانند با اطلاع رسانی اقدامات ارزشمند شهرداری و شورا به مردم امید ،نشاط و اطمینان را تزریق کنند.

او در پایان گفت:همه ما در برابر ایجاد فضای امید و پر نشاط مسئول هستیم واصحاب رسانه در این مسیر بیشترین کمک را می توانند به مجموعه مدیریت شهری و شورا داشته باشند.

جهش عمرانی شهرداری اجرای سیاست گذاری شورا مبنی بر توزیع متوازن خدمات شهری و عمرانی در سطح شهر

 افسانه خواست خدایی، عضو هئیت رئیسه شورای شهر و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا نیز گفت: منطقه هفت یکی از مناطق کم برخودار شهردار شیراز است که در تلاش هستیم با سیاست گذاری در شورای شهر و رویکرد توزیع متوازن خدمات شهری و عمرانی وفرهنگی در سطح مناطق مختلف شهرداری اقدامات انجام شود .

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر شیراز عنوان کرد: در جهش آسفالت تمام مناطق یازده گانه مدنظر قرار دارند اما با توجه به رویکرد و سیاست کلی توزیع عادلانه پروژه ها در کمیسیون عمران شورا از سال گذشته ، برخی از مناطق شهرداری از جمله 7،9و 5 ,2 و 3در اولویت جهش اسفالت با توجه سطح کوچه های خاکی قرار دارند .

خواست خدایی با اشاره به سطح 6 میلیون مترمربع توزیع اسفالت در سطح مناطق با اعتبار 12 هزار میلیارد ریال در یازدهمین گام جهش عمرانی شهرداری شیراز گفت: در گام یازدهم به دنبال توزیع متوازن آسفالت در سطح معابر خاکی و فرسوده هستیم.

به گفته عضو هیئت رئیسه شورای شهر شیراز این جهش بستری را فراهم خواهد کرد تا شهرداری بتواند خدمات و سیاست گذاری های که ملاک عمل شورای اسلامی شهر شیراز است به شکل متوازن اجرایی شود .

خواست خدایی ادامه داد: پروژه های جهش و انقلاب عمرانی از سال گذشته در کمیسیون عمران و حمل و نقل کلید خورده است و بی شک با اجرای صحیح سیاست های شورا توسط شهرداری ان شالله شاهد تحولات خوبی برای شهر و شهروندان خواهیم بود.

هدف جهش آسفالت، معابر مناطق محروم،کم برخوردار و معابر خاکی است

 محمود صفایی، عضو شورای اسلامی شهر و ناظر شورا در منطقه هفت نیز در این مراسم اظهار داشت: یازدهمین گام جهش عمرانی شهرداری شیراز به جهش آسفالت معابر رسیده است، گامی که در کسب رضایتمندی شهروندان از خدمات شهرداری است. او با اشاره به اعتبار ۱۲ هزار میلیارد ریال مورد نیاز برای اجرای گام یازدهم جشنواره جهش عمرانی شهرداری شیراز گفت: رویکرد و هدف جهش آسفالت، مناطق محروم، کم برخوردار و معابر خاکی است‌. ناظر شورا در منطقه هفت شهرداری شیراز تصریح کرد: با توجه به اینکه سطح معابر و محلات کم‌برخوردار در سطح منطقه هفت نسبت به سایر مناطق بیشتر است حجم عمده ای از مساحت جهش آسفالت را به خود اختصاص می دهد. صفایی با اشاره به اینکه خواسته عمده مردم منطقه هفت افزایش سطح آسفالت معابر و کوچه های خاکی است عنوان کرد: جهش آسفالت در کنار افزایش رضایتمندی باعث بهبودی عبور و مرور و بهداشت محیط ساکنان خواهد شد. این عضو شورای شهر شیراز تصریح کرد: طی اجرای یکساله این گام از جهش عمرانی شاهد ارتقای کیفیت سطح معابر و خیابان ها خواهیم بود.

صفایی اظهار امیدواری کرد: با اجرای جهش آسفالت بخش عمده ای از درخواست های مردم در بخش آسفالت معابر و کوچه ها پاسخ داده خواهد شد.

جهش آسفالت به دنبال رفع محرومیت و پاسخگویی به نیاز شهروندان است 

سیده مریم حسینی، عضوهئیت رئیسه شورای شهر و سخنگوی شورا نیز در سخنانی گفت: یکی از درخواست ها و نیازهای شهروندان بهسازی وآسفالت معابر از شهرداری است.

حسینی با اشاره به اینکه شهرداری شیراز با شناسایی تمام نقاط ضعف شهر و نوع انتخاب مردم بگونه ای عمل می کند که رضایتمندی را مدنظر قرار دهد، افزود: شخص شهردار شیراز با حضور در مناطق خاکی اعلام کند که جهش آسفالت برای رفع محرومیت در حال انجام است و این بدین معنی است که این گام از جهش آسفالت فقط یک طرح برای بهبود زیر ساخت شهری نیست بلکه قرار است نیازها و مشکلات ها مردم در رفت و امد مخصوصا در مناطق محروم را مرتفع کند.

او ضمن قدرانی از عملکرد شهرداری شیراز در ارائه خدمات رسانی به شهروندان گفت:در این دوره از مدیریت شهری شاهد توجه و در نظر گرفتن تمام آحاد مردم در ارایه خدمات رسانی شهرداری هستیم. پایان پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید