خبرخوب|پاداش‌های میلیونی برای خانواده‌های ایرانی/گردشگری رکورد زد

هیچ گناهی بالاتر از ناامیدی نیست. روایت‌های بسیاری وجود دارد از بزرگان دین در نهی از ناامیدی. چرا که نا امیدی ریشه همه معاصی و بدی‌هاست و اگر امید باشد عاقبت بخیری هم هست. اما برخی می گویند در این روزگار سخت است تمام قد امیدوار بودن که چاره آن به توصیه بزرگان دین داشتن «حسن ظن» است و دیدن خوبی ها. ما هم برای همین اینجاییم. هر روز به وقت صبحگاه.

خبرخوب|پاداش‌های میلیونی برای خانواده‌های ایرانی/گردشگری رکورد زد

گروه خبرخوب: هیچ گناهی بالاتر از ناامیدی نیست. این حرف ما نیست. روایت‌های بسیاری وجود دارد از بزرگان دین در نهی از ناامیدی. چرا که نا امیدی ریشه همه معاصی و بدی‌هاست و اگر امید باشد عاقبت بخیری هم هست. اما برخی می گویند در این روزگار و با مشکلات ریز و درشت و اخبار تلخ سخت است تمام قد امیدوار بودن که چاره آن باز هم به توصیه بزرگان دین داشتن «حسن ظن» است و یکی از راه‌های حسن ظن به خدا دیدن خوبی‌ها و شنیدن خوبی‌هاست. خداوند به حضرت داوود فرمود: «تو پیامبر من در بین مردمی. اگر می‌خواهی مردم نسبت به من حسن ظن پیدا کنند باید نعمت‌های من را یکی یکی برای آنها بگویی تا امید پیدا کند.» حالا اینجا هر روز به وقت صبحگاه ما هم در بسته خبرخوب نعمت‌ها را برایتان به تماشا می‌کشانیم.  

*از وزارت نیرو طلب کار شوید/ بازگشت دوباره بابا برقی به خانواده‌های ایرانی امروز روز بهینه سازی مصرف است و قطعاً بعد از شنیدن این خبر، سرعت کنتورهای برق مشترکان در سراسر کشور یک تکان اساسی به خودش می‌دهد و گردش آن کند می‌شود. لپ کلام یک جمله است. در مصرف برق صرفه جویی کنید، پاداش بگیرید.  این خبر برای آن دسته از باباهای عزیز که استعداد بالایی در کندکردن دور تند کولر دارند جای خوشحالی دارد. چون از این به بعد می‌توانند اهل خانه را توجیه کنند که باباجان تفاوت دور تند و دور کند کولر در یک ماه یعنی ۱۵۰ هزارتومان پاداش برای ما و کلی صرفه جویی در مصرف انرژی. وزیر نیرو گفته تا پارسال فقط خانواده‌هایی که مصرفشان زیر الگوی مصرف بود می‌توانستند از وزارت نیرو پاداش بگیرند اما امسال وزارت نیرو با دست و دلبازی و یک طرح تشویقی برای همه مشترکان حتی آن پر مصرف‌ها راه را برای اصلاح الگوی مصرف با پاداش دادن باز گذاشته است. مثلاً در مناطق گرمسیری که در هر خانه به ازای هر اتاق خواب یک کولر گازی وجود دارد، بابای خانه اگر همت کند و وقتی کسی در اتاق خواب نیست کولر گازی اتاق را خاموش کند، می‌تواند تا یک میلیون تومان از اداره برق پاداش بگیرد. البته با این طرح وزارت نیرو امسال بار صرفه جویی در مصرف برق از دوش پدر خانواده برداشته می‌شود و انشالله همه اهل منزل پای کار می‌آیند. دیروز وزیر نیرو در گفت و گوی زنده تلویزیونی گفت مشترکان با اصلاح الگوی مصرف می‌توانند پاداش‌های میلیونی از اداره برق بگیرند. جالب است بدانید که سال گذشته ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک یا قبض برقشان رایگان شد یا از اداره برق مطنقه شان طلب کار شدند.  

*گردشگری ایران امسال رکورد زد در سالی که گذشت گردشگری ایران برو بیایی داشت و بازار ورود گردشگران خارجی داغ داغ بود. این در حالی است که در سال گذشته رسانه‌های بیگانه و معاند برای ناامن نشان دادن ایران بیش از هر زمان دیگری سنگ تمام گذاشتند اما آمارهای سازمان جهانی گردشگری نشان از نقش بر آب شدن این تلاش‌ها دارد. سازمان جهانی گردشگری در تازه‌ترین آمار خود از ۴ برابر شدن ورود گردشگران خارحی به ایران در سال ۲۰۲۲ خبر می‌دهد. این آمارها نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۲، ۴.۱ میلیون سفر توسط گردشگران خارجی به مقصد ایران انجام شده است که این رقم نسبت به سال قبل از آن ۳۱۵ درصد رشد داشته. یعنی ورود گردشگران خارجی به ایران بیش از ۴ برابر شده است. آمار ۴ میلیونی سفر گردشگران به ایران در شرایطی مسرت بخش تر می‌شود که بشنویم در سال ۲۰۲۱ فقط ۹۹۰ گردشگر خارجی وارد ایران شدند. البته این آمار مسرت بخش در حالی است که می دانیم زیرساخت‌های گردشگری در کشور ما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد و اگر مسئولان امر دست بجنبانند تک تک شهرهای ایران زیبای ما می‌تواند تبدیل شود به یک قطب گردشگری در منطقه و حتی در دنیا.  

*مهاجرت معکوس ۶ هزار و ۲۵۰ خانواده به روستاها اینجا در این شهر هزار توی پر دود و دم، به خدا که حلوا خیرات نمی‌کنند. راستش ما شهرنشین‌ها هر وقت تقی به توقی می‌خورد و چند روز تعطیلی در تقویم سبز می‌شود، حاضریم ساعت‌ها در ترافیک جاده‌های شمالی با سرعت ۲۰ کیلومتر در ساعت برانیم و دنده چهل تا یک غاز عوض کنیم اما برای دو روز هم که شده دور بمانیم از این دود و دم و ترافیک و کمی زندگی کنیم. اصلاً بین خودمان بماند خیلی از ما بارها در ذهنمان به یک روستای سرسبز مهاجرت کردیم و در خیالمان یک مزرعه کوچک داریم و … البته این خبرمسرت بخش را بدهیم که در چند سال گذشته ۶ هزار و ۲۵۰ خانواده ایرانی که یک زمانی با هزار امید و آرزو از شهر خودشان به شهرهای بزرگ مهاجرت کرده بودند، فهمیدند خیری در شهرنشینی نیست و برگشتند به شهر خودشان و زندگی را از نو شروع کردند. البته بخش مهم خبر را هم بگوییم که بنیاد برکت درکمک به مهاجرت معکوس در کشور نقش قابل توجهی ایفا کرده و با پویش ملی «به روستا بر می‌گردیم» و کمک و حمایت از خانواده‌های ایرانی راه را برای بازگشت آنها به شهر و روستای خودشان هموار کرده است. در یک قلم بگوییم که بنیاد برکت، در حوزه اشتغال اجتماع محور ۱۰۰ هزار طرح اشتغال‌زایی در روستاها و مناطق کم برخوردار کشور اجرا و فرصت کسب و کار را برای ۳۰۰ هزار نفر به شکل مستقیم و غیرمستقیم فراهم کرده است. خدا را چه دیدید، شاید یک روز ما هم قید شهرنشینی را زدیم و به رویای خانه باصفای روستایی جامه عمل پوشاندیم. *خوش خبر باشید و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت [email protected] یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.  پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید