خبر خوب اینکه محرم امسال هم زنده‌ایم

«سلام بر پرچم و علم سلام بر شعر محتشم سلام بر محرم»؛ بله محرم ۱۴۰۲ هم از راه رسید و خداوند یکبار دیگر توفیق عزاداری سیدالشهدا علیه‌السلام را نصیب‌مان کرد که قطعاً بهترین خبر امروزمان همین است.

خبر خوب اینکه محرم امسال هم زنده‌ایم

گروه خبر خوب- «سلام بر پرچم و علم سلام بر شعر محتشم سلام بر محرم»؛ بله محرم ۱۴۰۲ هم از راه رسید و خداوند یکبار دیگر توفیق عزاداری سیدالشهدا را نصیب‌مان کرد که قطعا بهترین خبر امروزمان همین است. یک فرصت دیگر برای عرض ارادت به اباعبدالله الحسین (ع) و شهدای کربلا که سرمنشا همه خوبی‌ها هستند و خالق حماسه‌ای تکرارنشدنی؛ پس چه خوب است در این ایام پیش رو علاوه بر ادای رسم عزاداری، در جهت شناخت و کسب معرفت قدم برداریم و خوب‌های عالم را بیشتر و بهتر بشناسیم. 

زائران با ۵۰ هزار تومان و طی ۳ تا ۵ روز می توانند گذرنامه زیارتی دریافت کنند با ۵۰ هزار تومان گذرنامه کربلا بگیرید بگذارید اولین خبرخوب اولین روز محرم را اختصاص دهیم به زائران کربلا و آن‌هایی که از ماه‌ها برای این ایام لحظه شماری کرده اند. به گفته سخنگوی فراجا، همه کسانی که در ایام محرم و صفر قصد سفر به عتبات عالیات را دارند، فقط با مبلغی حدود ۵۰هزارتومان یعنی یک هشتم قیمت گذرنامه‌های معمولی می توانند گذرنامه زیارتی دریافت کنند. گذرنامه‌ای که نه تنها برای زائران، ارزان تمام می‌شود، بلکه طی ۳ تا ۵ روز کاری به دست متقاضیان می‌رسد و البته دارای ۵ سال اعتبار است. گرچه این گذرنامه فقط در ایام محرم و صفر کارایی دارد اما رایزنی‌های لازم با طرف عراقی برای استفاده در سایر ایام سال هم در دستور کار قرار دارد.  همه متقاضیان گذرنامه زیارتی باید از طریق اپلیکیشن پلیس‌من ثبت نام کنند و یا در صورت‌عدم دسترسی به این اپلیکیشن، درخواست خود را به دفاتر اداره‌ مهاجرت و گذرنامه در مراکز استان‌ها (نه دفاتر پلیس +۱۰) ارائه دهند. 

والیبالیست های تیم ملی جوانان به عنوان دارنده مقام قهرمانی جهان از سربازی معاف شدند معافیت والیبالیست‌های تیم ملی جوانان از سربازی  قدردانی و تشکر از کسانی که کاری برایمان انجام می‌دهند، از توصیه‌های اکید خداوند و اهل بیت است و حتی به معنای تشکر از خداوند تعبیر می‌شود، طوریکه رسول اکرم (ص) می‌فرمایند: «کسی که از انسان ها تشکر نکند، از خدا تشکر نکرده است.» حالا می‌خواهیم با این مقدمه برویم سراغ یک خبر خوب و انگیزشی که نشان از قدردانی مسئولان کشورمان دارد و می‌تواند روحیه مضاعفی را به برو بچه‌های تیم ملی والیبال جوانان تزریق کند. خبر از این قرار است که اعضای تیم ملی والیبال پس از کسب عنوان قهرمانی جهان و اهتزاز پرچم ملی کشورمان، بنا به درخواست سرمربی تیم ملی جوانان از خدمت سربازی معاف شدند تا از این پس در جبهه دیگری خادم کشور باشند. این سرمربی پس از کسب توفیق تاریخی جوانان والیبالیست، حمایتی همه جانبه از جمله معافیت خدمت سربازی را از مسئولان درخواست کرده بود که متولیان امر هم به پاس قدردانی از این ملی‌پوشان پرتلاش، به درخواست آقای سرمربی لبیک گفتند تا این حمایت فوری و فوتی، زمینه‌سازی باشد برای تحکیم زیرساخت‌های والیبال و بازگشت تیم ملی کشورمان به روزهای اوج. 

نمایندگان ایران با کسب ۴ مدال نقره و یک برنز در المپیاد جهانی فیزیک خوش درخشیدند درخشش نمایندگان ایران در المپیاد جهانی فیزیک از دنیای ورزش و قهرمانی بی‌نظیر جوانان والیبالیست با خبر معافیتشان که بگذریم، می‌رسیم به یک درخشش دیگر در میان بزرگان جهان که باز هم توسط جوانان کشورمان رقم خورده تا دل همه مردم به وجودشان و فرجام خوش ایران قرص شود. کسب ۴ مدال نقره و یک مدال برنز در پنجاه و سومین المپیاد جهانی فیزیک، افتخاری است که توسط مهدی شیرین‌بیان، سیدمحمدمهدی موسوی، علی قنبری، سینا فتحی و شایان فیض اسکوئی حاصل شده و یکبار دیگر نام ایران را سر زبان‌ها انداخته است. المپیادی که با حضور ۸۰ کشور برگزار شد و نمایندگان ما با کسب چند مدال ارزشمند توانستند عنوان هفدهم را از آن ایران کرده و جایگاه بیست‌ونهمی دوره قبل را به میزان قابل توجهی ارتقا بخشند. 

حفاظت از محیط زیست و نه به کیسه نایلونی خلاقیت یک ابزارفروش برای ترغیب به کاهش مصرف نایلون بی‌شک همه ما در حفاظت از محیط زیست مسئولیم، حتی شده به ازای حذف یک کیسه پلاستیکی از سبد خریدمان. احتمالا شما هم شهروندان محترمی را دیده‌اید که در هنگام خرید، یا کیسه‌های پارچه‌ای همراه دارند و یا در استفاده از کیسه‌های نایلونی حسابی صرفه جویی می‌کنند، البته درمقابل هستند افرادی که فکر می‌کنند در ازای خریدی که می‌کنند باید کیسه بیشتری استفاده کنند تا حقشان را گرفته باشند! این چالشی است که همه ما هر روز با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم و حالا یک فروشنده برای آنکه رضایت هر دو گروه بالا را جلب کند، دست به اقدامی ارزشمند زده؛ آقای ابزارفروش که هم دوستدار محیط زیست است و هم اهل خدا و پیغمبر، اعلام کرده که مشتریان می‌توانند به جای استفاده از نایلون، یک تکه آلن بردارند. فکر کنید اگر هرکدام از ما به همین اندازه متعهد به کاهش مصرف نایلون باشیم، روزانه چقدر می‌توانیم از مصرف نایلون دوری کرده و به حفاظت از محیط زیست، این میراث ارزشمند فرزندانمان کمک کنیم؟   

دیدگاهتان را بنویسید