خبر خوب| دلدادگی کهنه سرباز کوبایی به حاج قاسم

چه زیباست تجمع حاجیان با رنگ‌ها و زبان‌های مختلف، از ملیت‌های گوناگون، از هر طبقه و نژاد که همه ذیل کلمه «لااله الا الله» در یک مکان جمع شده‌اند. دیدن این جمعیت هم‌عقیده، قوت قلب ما برای ایستادن بر سر اعتقادات و آرمان‌‌هایمان است و امید در دلمان می‌جوشد که بالاخره خبر خوب بزرگ جهان محقق می‌شود.

خبر خوب| دلدادگی کهنه سرباز کوبایی به حاج قاسم

گروه خبر خوب: حاجی‌ها رفته‌اند و گه‌گاه برایمان فیلم و عکس می‌فرستند و حسابی دلمان را با تصاویر کعبه و مسعی، هوایی حریم یار کرده‌اند. چه زیباست تجمع حاجیان با رنگ‌ها و زبان‌های مختلف، از ملیت‌های گوناگون، از هر طبقه و نژاد که همه ذیل کلمه «لااله الا الله» در یک مکان جمع شده‌اند. دیدن این جمعیت هم‌عقیده، قوت قلب ما برای ایستادن بر سر اعتقادات و آرمان‌‌هایمان است. امید در دلمان می‌جوشد که با هم‌دل شدن این دریای خروشان امت اسلامی، ظلم و استکبار از پادرآید و خبر خوب بزرگ جهان محقق شود.  

تاکسی‌دار بامرام تاکسی‌دار مومن به غیب چه کسی می‌تواند چنین نوشته‌ای در ماشینش نصب کند؟ کسی که باور دارد مالک حقیقی همه داشته‌هایش و حتی وجود خودش، خداوند است. کسی که یقین دارد «ما از اوییم و به سوی او بازمی‌گردیم». وقتی قلب ما به ناپایداری زندگی دنیا و جاودانه بودن حیات اخروی مطمئن باشد، حساب و کتاب‌مان، از اساس جور دیگری می‌شود. شاید کسب و کار و زندگی ما، جوری نباشد که بتوانیم چنین تابلویی را در جایی نصب کنیم، اما حتما زمینه‌هایی وجود دارد که باور به اینکه ما مال خداییم و از خود چیزی نداریم، به آن رنگ دیگری بپاشد. آن زمینه‌ها را پیدا کنیم و نمود خداباوری را در زندگی‌مان بیشتر کنیم. خانه دنیا و آخرتت آباد آقای راننده تاکسی! مرحبا به عکاس این عکس که عطر این خیر را در دامنه‌ای وسیع پراکند!  

اتصال روسیه به هند از طریق ایران، جایگزین مسیر کانال سوئز راه ابریشم ایرانی برای اتصال روسیه به هند ما مانده‌ایم که خدایی چرا تا حالا روسیه ایران را جایگزین کانال سوئز نکرده بوده و برای رسیدن به هند، این چنین مسیر پرپیچ و خمی را طی می‌کرده؟! سابقا ما در مدرسه یک قضیه ریاضی خوانده بودیم که خیلی ساده، تکلیف چنین مسایلی را روشن می‌کرد که البته چون در عنوان آن قضیه، از نام یک حیوان اهلی استفاده شده، از ذکرش معذوریم! حالا بگذریم! گذشته‌ها گذشته و خوشبختانه روسیه متوجه شده که آدم نباید لقمه را دور سرش بچرخاند! بله، وزیر حمل و نقل روسیه گفته: یک سیستم حمل‌و‌نقل چند حالته ریلی، آبی و جاده‌ای به طول ۷۲۰۰ کیلومتر با عبور از کشورهای آذربایجان، ایران و هند جایگزین مسیر سابق که از اروپا و کانال سویز عبور می‌کرد، می‌شود.البته در حال حاضر فقط برخی از بخش‌های این مسیر عملیاتی است (معلوم شد روسیه چرا تاکنون به قضایای ریاضی پایبند نبوده!). خوشبختانه ایران و روسیه توافقی برای الحاق یک خط ریلی به این مسیر انجام دادند و روسیه قصد سرمایه‌گذاری بیش از ۳ میلیارد دلاری در این مسیر را دارد.مبارک باشد ان شاالله! هم برای ما، هم برای روسیه، هم بقیه!  

دلدادگی کهنه سرباز کوبایی به ژنرال ایرانی وه که جدا نمی‌شود نقش تو از خیال من … الحق که رهبر معظم انقلاب، با شناخت عمیق و دقیق‌شان از حاج قاسم عزیزمان، چه درست فرمودند که «سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را با چشم یک مکتب، یک راه، یک مدرسه درس‌آموز، نگاه کنیم». وقتی نام و یاد حاجی را در کشورها و میان ملت‌های دیگر زنده می‌بینیم، این جمله بیشتر برای ما معنادار می‌شود. چنان‌که ژنرال تشریفات کاخ ریاست جمهوری کوبا، در حاشیه مراسم استقبال رسمی از رئیس جمهور در کاخ انقلاب شهر هاوانا، عکس حاج قاسم را به همراهان رییس جمهور نشان می‌دهد و می‌گوید «تروریست‌ها این مرد بزرگ را وحشیانه شهید کردند.آنها باعث شدند ما او را بهتر بشناسیم». پررهرو باد مکتب سلیمانی در سراسر جهان!  

ایران بزرگترین صادرکننده لبنیات در آسیا لبنیات ایرانی، خوشمزه‌تره! این آگهی بازرگانی در خاطرتان هست که گاو مادر به گوساله جانش می‌گفت «پسرم، بیا شیرتو بخور!» و او پاسخ می‌داد «مامان جون بستنی‌ش خوشمزه تره!»؟ ظاهراً بقیه کشورها هم پی به این حقیقت برده‌اند که ماست و شیر و دوغ و کره ایرانی، «خوشمزه‌تره»! یک وقت فکر نکنید ما از آن بقال‌ها هستیم که خودمان می‌گوییم «ماست‌مان شیرینه!»، بلکه این موضوع را سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو) تصریح کرده است که «ایران بزرگترین صادرکننده محصولات لبنی در قاره آسیاست».  

تدارک برای سفر حج «إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ» این بیانات را رهبر انقلاب در دیدار «کارگزاران حج» بیان فرمودند، اما بسیاری از حجاج هم، خودشان را مخاطب این تاکیدات می‌دانند: «کاری کنید که تا اسم حج می‌آید، تا اسم کعبه‌ معظّمه می‌آید، آن جوانِ امروزیِ ما این مفاهیم به ذهنش خطور کند: مفهوم تمدّن‌سازی، مفهوم اتّحاد جهانی، مفهوم نگاه فرامرزی و بین‌المللی، مفهوم رفع تمایز و مانند اینها به ذهنش بیاید. … اینکه امام بزرگوار (رضوان الله علیه) اصرار کردند، بنده هم به تبعِ ایشان تأکید کردم که حتماً در نمازهای مسجدالحرام ــ نمازهای اهل‌سنّت ــ شرکت کنید، این به خاطر همین است. در اجتماعات شرکت کنید، حرف بزنید، صحبت کنید، تماس بگیرید».هرکس اگر در حد توان و دامنه تاثیری که دارد، گامی در این راستا بردارد، اندکی به تحقق مفهوم امت واحده اسلامی، نزدیک‌تر می‌شویم. مثل این حاجی بزرگوار که از تهران برای ارتباط با حجاج سایر کشورها تدارک دیده است.

وحدتنا قوتنا خاطره ایشان را بخوانید: «نشستم کنار ستون، روبروی کعبه! کنارم چند خانم نشسته‌بودند که با توجه به حرف زدنشون حدس زدم اهل ترکیه باشند. با لبخند، زبان مشترک همه‌ انسان‌ها، کیفم رو سپردم بهشون برای تجدید وضو. با فاصله چند متری وضو گرفتم و برگشتم کنارشون. چند تا بسته آجیل که تو تهران آماده کرده‌بودم رو بهشون دادم. صدام کرد: «حاجی…» نگاهش کردم. گفت: «ایرانی؟» با سر تایید کردم. با لبخند دستش رو به نشانه‌ دلچسب بودن نشون داد».  

اگر تو جود کنی، سائلی نمی‌ماند … کتمان تصمیم قبل از عمل از امام جواد علیه‌السلام نقل شده است که فرمودند: «اظهار الشیئ قبل ان یستحکم مفسده له. آشکار کردن چیزی پیش از آنکه استوار گردد موجب تباهی آن می شود». در روزگاری که شبکه‌های اجتماعی، حریم خصوصی را کوچک کرده‌اند و همه تصمیمات، اتفاقات و حتی خیالات و افکار آدم‌ها، در معرض دید دیگران است، خوب است بیشتر به این روایت منقول از امام محمدبن‌علی(ع) توجه کنیم و تصمیمات مهم‌مان را پیش از آنکه قطعی و عملی نشده‌اند، نزد همگان آشکار نکنیم. شاید تنگ‌نظری‌ها مانع از تحقق آنچه درنظر داریم بشوند و یا اگر بر آن کار موفق نشدیم، مضحکه دیگران بشویم. حتما مصلحت‌های دیگری هم در این زمینه وجود دارد. خوش‌خبر باشید!  و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیانتان داشته باشید.  پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید