خبر خوب| وام ۲۰ میلیونی به کدام بازنشستگان تعلق می‌گیرد؟

امروز رحلت رسول‌الله (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) را به سوگ می‌نشینیم تا ارادت و معرفت‌مان را به کمال برسانیم و امید ببندیم به اینکه ناممان در لیست یاران صاحب‌الزمان (عج) گنجانده شود. با صلواتی بر محمد و خاندانش از جمله مهدی موعود (عج)، بسته خبری امروزمان که متبرک به نام اهل بیت (ع) است را تقدیم‌تان می‌کنیم.

خبر خوب| وام ۲۰ میلیونی به کدام بازنشستگان تعلق می‌گیرد؟

 گروه خبر خوب- صفر به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود و تا چند روز دیگر، سیاهی‌های محرم جای خود را به عشق و معرفتی می‌دهند که یادگار ایام سوگواری هستند و تا یکسال دیگر حال و روزمان را می‌سازند؛ بیایید روزهای پایانی صفر را مغتنم بدانیم برای ادای احترام به خاندان اهل بیت و رسول اکرم (ص) که آغازگر همه خوبی‌های عالم هستند و وجود مبارکشان قوت قلبی است برای دل شکستگانی که دل بسته‌اند به کرامات این بزرگواران. امروز رحلت رسول الله (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) را به سوگ می‌نشینیم تا ارادت و معرفت‌مان را به کمال برسانیم و امید ببندیم به اینکه ناممان در لیست یاران صاحب الزمان (عج) گنجانده شود. با صلواتی بر محمد و خاندانش از جمله مهدی موعود (عج)، بسته خبری امروزمان که متبرک به نام اهل بیت (ع) است را تقدیمتان می‌کنیم. 

اعطای ۴۰۰ هزار وام به بازنشستگان و مستمری بگیران تا پایان سال تسهیلات برای ۴۰۰هزار بازنشسته تکریم بازنشستگان و مستمری بگیران و توجه به نیازهای آن‌ها، یکی از مهمترین اقداماتی است که باید همواره در دستور کار مسئولان قرار گیرد. قشر زحمتکشی که بعد از سال‌ها کار و خدمت، حق دارند در آرامش زندگی کنند و نگران دخل و خرجشان نباشند. بالاخره با رسیدن به سنین میانسالی و کهنسالی، دوا و درمان، اجتناب ناپذیر است و جدای از این‌ها، خرج زندگی و میزبانی از فرزندان و خانواده‌هایشان هم بر هزینه‌هایشان می‌افزاید. حالا با این تفاسیر، خبرخوبی داریم که حتما خوشایند بازنشستگان خواهد بود.  وام ۲۰ میلیون تومانی برای ۴۰ هزار نفر که پیش از این برای دریافت وام ثبت نام کرده بودند، از ابتدای مهرماه به حساب آن‌ها واریز خواهد شد. البته همه بازنشستگان و مستمری بگیران که شرایط تعیین شده را داشته باشند، در نوبت‌های بعدی قادر به ثبت نام و دریافت وام هستند، زیرا قرارشده تا پایان امسال به ۴۰۰ هزار نفر، تسهیلات پرداخت شود. اما شرایط دریافت وام؛ سابقه بیمه‌پردازی ۲۰ سال به بالا، حداکثر مستمری دریافتی ۱۵ میلیون تومان، سن میان ۵۰ تا ۷۸ سال، عدم مسدودی حساب، مالکیت تلفن همراه به نام متقاضی، عدم سابقه چک برگشتی، عدم بدهی معوقه به بانک، داشتن موجودی ۱۰۰ هزارتومانی در حساب بانکی وعدم استفاده از تسهیلات مشابه در ۳ سال گذشته، شرایط دریافت وام ۲۰ میلیونی هستند. 

دانش بنیان ها ژل‌های دستگاه نوارمغزی را هم بومی‌سازی کردند دانش بنیان‌ها و تولید ژل‌های تست نوارمغزی  این روزها به هر حوزه‌ای که سر می‌زنیم، ردپایی از دانش بنیان‌ها و اختراعات و تولیدات ارزشمندشان به چشم می‌خورد. اقدامات ارزشمندی که ایران عزیزمان را بیش از پیش به سمت خودکفایی وعدم وابستگی به کشورهای بیگانه سوق می‌دهد و نشان از قدرت و اقتدار جوانان ایرانی در عرصه‌های مختلف دارد. اینبار خبری داریم از تجهیزات پزشکی؛ خبر از این قرار است که یکی از شرکت‌های دانش بنیان با تکیه بر جوانان توانمندی که پای کار ایستاده‌اند و خدمت به وطن را به مهاجرت و خدمت در آن سوی مرزها ترجیح داده اند، به دانش تولید ژل‌های مورداستفاده در تست نوار مغزی و خمیر چسباننده الکترودها به پوست دست یافته و حتی توانسته ۲۰ درصد از نیاز بازار داخل را تامین کند. درحال حاضر این شرکت، تنها شرکت دانش بنیان تولیدکننده این مواد است و حتی می‌تواند سهم بیشتری در تامین نیاز داخل داشته باشد. البته به شرط آنکه از واردات قاچاق کالاهای مشابه جلوگیری شود و خودکفایی در اولویت قرار گیرد. 

خداحافظی با مدارس کانکسی در سیستان وبلوچستان  مدارس جدید به جای ۱۰۰ مدرسه کانکسی سال‌ها در سخت‌ترین شرایط تحصیل کردند، گرما و سرما را به جان خریدند تا کسب علم کنند، سری در میان سرها درآورند و سرانجام قدمی برای آبادانی شهر و دیارشان بردارند. بله آن دسته از دانش آموزان مناطق محروم سیستان و بلوچستان را می‌گوییم که کانکس و چادر و زیلو برایشان فرقی نمی‌کند و آنقدر مناعت طبع دارند که با همه سختی‌ها می‌سازند اما دست از تلاش برنمی‌دارند. در همین راستا، خبرخوبی داریم از سیستان و بلوچستان و مدارسی که جایگزین کانکس‌ها شده‌اند تا دانش آموزان این خطه از سرزمینمان نیز طعم خوش تحصیل را بیش از پیش بچشند. به گفته وزیر آموزش و پرورش، امسال بیش از ۱۰۰ مدرسه کانکسی این استان با مدارس جدید جایگزین شده‌اند که این اقدام در راستای محرومیت‌زدایی و گسترش عدال آموزشی صورت گرفته است. مبارکتان باشد آینده سازان بلوچ! 

دیدگاهتان را بنویسید