خبر کاهش بودجه استان یزد تکذیب شد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گفت: خبر کاهش بودجه استان به هیچ وجه درست نیست و بهترین وضعیت را در پیشبرد طرح‌های عمرانی شاهدیم.

خبر کاهش بودجه استان یزد تکذیب شد

به گزارش مؤسسه فرهنگی قرآن پژوهان شمال از یزد،  مجید دهقانی زاده  صبح امروز در جمع برخی خبرنگاران حاضر شد و در خصوص انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر کاهش بودجه استان، با اشاره به رشد ۳۷ درصدی اعتبارات ابلاغی استان در سال جاری اظهار کرد: علاوه بر این اعتبارات، مجموع اعتبارات خارج استانی در قالب سفر رئیس جمهور نیز به بودجه استان افزوده شده است.

وی افزود: در دو سال اخیر چهار هزار میلیارد تومان کمک اعتباری به استان داشتیم که بالغ بر دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در قالب کمک سازمان برنامه و بودجه و برای تکمیل طرح‌های استان بوده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ادامه داد: اگر برخی اعتبارات متفرقه نظیر معادن را در نظر بگیریم، اعتبارات استان به میزان ۲۰ یا ۳۰ درصد بالاتر از تورم را نشان می‌دهد.

دهقانی زاده با تأکید بر تعهد نسبت به احقاق حقوق استان تصریح کرد: سال گذشته تخصیص بالای ۷۵ درصدی اعتبارات استانی را داشتیم، در حالی که این میزان در سال‌های قبل‌تر حدود ۴۰ درصد بود.

پایان پیام/الف

دیدگاهتان را بنویسید