«دیار من فارس» صدای فرهنگ و پیشرفت استان فارس است

معاون صدای استان فارس گفت: با هدف معرفی توانمندی‌های شهرستان های استان برنامه رادیویی «دیار من فارس» بزودی پخش می شود.

«دیار من فارس» صدای فرهنگ و پیشرفت استان فارس است

به گزارش مؤسسه فرهنگی قرآن پژوهان شمال از شیراز، مجید مجرد با اعلام این خبر گفت: به منظور تحقق شعار عدالت گستری و هویت محوری از شعارهای اصلی رسانه ملی در دوره تحولی جدید، این رسانه فراگیر با ابتکاری جدید و اهتمامی والا برای پرداختن به ظرفیتها و داشته‌های همه شهرستانهای این استان پهناور، برنامه «دیار من فارس» را روی آنتن می برد.

معاون صدای، صدا و سیمای فارس ادامه داد: در این برنامه هر روز 6 و هر هفته 37 شهرستان استان، فرصتی برای معرفی ظرفیتها و تعمیق باورهای ارزشی خود در رادیو فارس خواهند داشت.

وی افزود: در این برنامه اهدافی از جمله تقویت هویت مشترک، کمک به توسعه اقتصادی و عمرانی حوزه‌های محلی، توجه به نیروهای مستعد بومی و حفظ نخبگان، حفظ وحدت و انسجام ملی، توسعه و تقویت گویش‌ها و زبان‌های محلی به عنوان میراث گرانبها و منبع تغذیه فرهنگ دنبال می شود.

مجرد افزود: تولید خبرهایی با محتوای منافع مشترک و ارزش‌های یکسان بین مخاطبان محلی، حفظ تقویت و ترویج آداب و رسوم، بازی‌ها و لباس‌های محلی، حمایت از صنایع دستی و معرفی و گسترش این صنایع به عنوان بخش مهمی از میراث فرهنگی و پوشش خبری رویداد‌های مربوط به جاذبه‌های گردشگری محلی به منظور جذب گردشگر از دیگر اهداف پخش این برنامه از رادیو فارس است. معاون صدای فارس بیان کرد: برنامه رادیویی «دیار من فارس» کمک می‌کند تا در عصر تمدن‌سازی، ارتباطات و اطلاع رسانی که موجب تحول در شناخت و ادراک مردم از تنوع فرهنگی می‌شود، بازیابی و بازسازی خرده فرهنگ‌ها و تقویت انگاره های تمدنی ایجاد شود.

معاون رسانه ملی در فارس با بیان اینکه در طراحی برنامه‌های تابستانه رادیو فارس، حضور شهرستانها در برنامه «دیار من فارس» در جدول پخش هفتگی قرار دارد گفت: شهرستان شیراز به عنوان مرکز استان و ظرفیتهای بسیار زیاد ملی و بین المللی به صورت ویژه در رادیو فارس بویژه این برنامه دیده شده است و مخاطبان رادیو فارس می‌توانند روز و ساعت پخش هر یک از شهرستان‌ها در برنامه «دیار من فارس» را از طریق رادیو فارس مطلع شوند.

پایان پیام/ ف

دیدگاهتان را بنویسید