روایتی از دیدار با یار/ توصیه رهبر انقلاب به دانشجویان: در فضای مجازی تحلیل‌گر و‌ تاثیرگذار باشید

سه ساعت پیش از شروعِ مراسم، جمعیت قابل توجهی جلویِ دربِ ورودی بیت رهبر انقلاب منتظرِ دیدار «آقا» بودند، این شور و حرارت دانشجویان هیجان زیادی را به همه منتقل می‌کرد و جمع مشتاق برای ورود به حسینیه از یکدیگر سبقت می‌گرفتند.

روایتی از دیدار با یار/ توصیه رهبر انقلاب به دانشجویان: در فضای مجازی تحلیل‌گر و‌ تاثیرگذار باشید

به گزارش مؤسسه فرهنگی قرآن پژوهان شمال از داراب، محمدرضا غلامی، دبیر تشکل مجمع اسلامی دانشجویان گام دومی دانشگاه آزاد داراب از دانشجویانی است که در دیدار اعضای تشکل‌های دانشجویی با رهبر معظم انقلاب حضور داشته است.

روایت این فعال دانشجویی را از دیداری ارزشمند و تاثیرگذار با رهبر انقلاب در ادامه می‌خوانید:

یک سال  در حسرت دیدار حضرت آقا بودیم و لحظه شماری می‌کردیم که در ایام ماه مبارک رمضان  زمان دیدار را اعلام کنند.

هر چه به پایان ماه مبارک نزدیک می شدیم استرس بیشتری داشتیم که مبادا امسال مراسم دیدار لغو شده باشد، تا اینکه دفتر رهبر انقلاب اعلام کرد این دیدار امسال برگزار می‌شود.

خبرِ مسرت‌بخشی بود و لحظه شماری می‌کردیم برای اینکه روز موعود فرا برسد تا اینکه ۲۹ فروردین ماه امسال، دیدار با یار حاصل شد و چشمان مشتاق‌مان به جمال ایشان روشن.

وقتی وارد خیابان فلسطین جنوبی می شدیم، به راحتی میشد تجمع دانشجویان را که در گروه های مختلف به سمت بیت رهبری حرکت می کنند، ببینیم.

چشم انتظاران دیدار یار

سه ساعت پیش از شروعِ مراسم، جمعیت قابل توجهی جلویِ دربِ ورودی بیت رهبر انقلاب منتظرِ دیدار «آقا» بودند.

شور و حرارت دانشجویان هیجان زیادی را به همه منتقل می‌کرد. جمع مشتاق برای ورود به حسینیه از یکدیگر سبقت می‌گرفتند. هر کسی از منطقه ای خودش را به اینجا رسانده و عمدتاً تهرانی نبوده و در دانشگاه‌های شهرهای دیگر تحصیل می‌کردند.

دانشجویی می‌گفت: مدت‌ها است منتظرِ این دیداریم. خدا را شاکرم که این اتفاق افتاد.

علمدار ولایت، تولدت مبارک

ساعتی در صف ماندم تا نوبت من رسید و وارد محوطه حسینیه امام خمینی(ره) شدم. متوجه نشدم این یک ساعت چگونه گذشت. دل توی دلم نبود و زمان انگار کشدار شده بود.

 پس از ورود به حسینیه، گوشه‌ ای نشستم. سالن مملو از جمعیت بود و دانشجویان مشتاق و منتظر در گوشه و کنار حسینیه به جایگاه مقابل چشم دوخته بودند.

همه با هم شعار می‌دادند “ای پسر فاطمه منتظر تو هستیم”  چون مطلع بودیم آن روز، روز تولد حضرت آقا است، همه شعارها تغییر کرد و همه یک‌صدا فریاد می‌زدند “صل علی محمد تولدت مبارک”

دانشجویان در جریانِ صحبت‌ها و هرچند وقت یک بار برای سلامتی آقا دعا می‌کنند و صلوات می‌فرستند. تا اینکه موقعِ وصال فرا رسید و آقا وارد حسینیه شدند.

سعی کردم جایی بنشینم تا بتوانم رهبر انقلاب را بهتر ببینم. شعارها قطع نمیشد و همه یک‌صدا می‌گفتند: «علمدار ولایت تولدت مبارک»

هیجان زیادی در میان همه دانشجویان بود تا اینکه جلسه با تلاوت  قرآن شروع شد. مجری پشت تریبون‌ شروع به معرفی خود و دعوت از نمایندگان تشکل های دانشجویی کرد. هرکدام از نمایندگان تشکل ها، محوری از مطالبات را بیان می کرد.

مسئولین مراسم هر چند دقیقه یک بار برگه ای را به نشانه کمبود وقت در برابر تریبون دانشجویان قرار می دادند، ولی حرف ها و انتقادهای دانشجویان وقت نمی شناخت و آنها دوست داشتند هر چه بیشتر از محضر رهبر انقلاب استفاده کنند.

پس از سخنرانی دانشجویان ، صحبت های حضرت آقا شروع شد همه با دقت ایشان را تماشا می کردند و محو صحبت هایشان بودند.

دانشجویان در فضای مجازی تحلیل‌گر باشند

در ابتدا  نسبت به تبریک تولدشان بیان می‌کردند که اصلا این موضوع قابل اعتنا نیست و حادثه کم اهمیتی است که همه در پاسخ، جهت سلامتی ایشان صلوات فرستادند.

ایشان چند دقیقه را نسبت به صحبت دانشجویان و مباحثی که مطرح کرده بودند، پاسخ دادند و سپس به اصل سخنرانی های خود پرداختند.

رهبری تاکید کردند که اظهار نظر سیاسی دانشجویان را فرصت می دانند و البته این معنی تایید اظهارات سیاسی نیست بلکه اصل اظهارنظر را فرصتی برای کشور می دانند.

 ایشان در ادامه به دانشجویان توصیه هایی داشتند و دانشجوها را از غرق شدن در فضای مجازی نهی کردند. اما در مقابل توصیه کردند جوانان در فضای مجازی تحلیل کنند و تاثیرگذار باشند.

تقویت مبانی معرفتی از دیگر مواردی بود که حضرت آقا بارها در سخنرانی های دیدار با دانشجویان مطرح کرده و این بار نیز مجدد بر آن تاکید نمودند.

پس از سخنرانی آقا، نماز جماعت با صفوف فشرده برپا شد و دانشجویان، مهمان سفره افطاری بیت رهبر انقلاب شدند.

پایان پیام/ س

دیدگاهتان را بنویسید