روسیه توان رزمی ارتش الجزایر را بهبود می‌بخشد

وزیر دفاع روسیه در دیدار با رئیس ستاد ارتش الجزایر اظهار داشت که این کشور آماده بهبود توان رزمی نیروهای مسلح الجزایر است.

روسیه توان رزمی ارتش الجزایر را بهبود می‌بخشد

به گزارش گروه بین‌الملل مؤسسه فرهنگی قرآن پژوهان شمال، وزیر دفاع روسیه روز سه شنبه در ملاقات با رئیس ستاد ارتش الجزایر اظهار داشت که این کشور آماده بهبود توان رزمی ارتش الجزایر است.

به گزارش وبگاه شبکه خبری «العربیه»، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه در دیدار با رئیس ستاد ارتش الجزایر گفت: «وزارت دفاع روسیه به نوبه خود آماده کمک به بهبود توانایی‌های رزمی نیروهای مسلح الجزایر است.»

موقعیت راهبردی الجزایر در شمال آفریقا به روسیه فرصتی برای تقویت حضور خود در منطقه می‌دهد.

وزیر دفاع روسیه افزود: «روسیه و الجزایر به جهان پیام روشنی مبنی بر این دادند که هر دو کشور علیرغم فشارهای بی سابقه غرب، به دنبال سیاست خارجی مستقل و حفظ منافع ملی خود هستند.»

روسیه و الجزایر روابط قوی و طولانی مدت دارند که طی چندین دهه همکاری دیپلماتیک شکل گرفته است. هر دو کشور از زمان استقلال الجزایر در سال ۱۹۶۲ روابط دوستانه خود را حفظ کرده‌اند.

شویگو در ادامه تاکید کرد: «ما علاقه مند به جایگاه پیشرو الجزایر در تقویت امنیت و ثبات منطقه‌ای در شمال آفریقا هستیم و روسیه همواره از حق هر کشوری برای تصمیم گیری مستقل در مورد مسائل بین‌المللی و داخلی به ویژه مسائل مربوط به امنیت ملی حمایت کرده است.»

الجزایر از شرکای اصلی روسیه در شمال آفریقاست و دو کشور در بخش‌های مختلف از جمله انرژی، دفاعی و تجارت با یکدیگر همکاری دارند. صنایع دفاعی روسیه تامین کننده عمده تجهیزات نظامی الجزایر بوده  و   کشور رزمایش‌های مشترکی را برای تقویت توان دفاعی خود انجام می‌دهند.

رئیس‌جمهور الجزایر اخیرا گفت: «روابط الجزایر با روسیه  از ۶۰ سال پیش هیچ تغییری نکرده و الجزایر همواره از روسیه حمایت کرده است. الجزایر به لطف حمایت روسیه توانسته استقلال خود را حفظ کند» (جزئیات بیشتر).

وبگاه نظامی «لوبال پاور » در تازه‌ترین ارزیابی خود  ارتش مصر را قوی‌ترین ارتش جهان عرب خواند. در رتبه بندی جدید این وبگاه بین ۱۴۵ ارتش در سال ۲۰۲۳، مصر در رتبه چهاردهم جهان و اول در جهان عرب قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید