شناسایی و بازداشت باند هشت نفره سرقت طلا و جواهرات در نظرآباد

یک باند هشت نفره که صرفا در زمینه سرقت طلا ،جواهرات و پول نقد از منازل در اقصی نقاط کشور فعالیت می کردند در نظرآباد شناسایی و بازداشت شدند.

شناسایی و بازداشت باند هشت نفره سرقت طلا و جواهرات در نظرآباد

به گزارش مؤسسه فرهنگی قرآن پژوهان شمال از نظرآباد، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان البرز، سامان قاضی زاده دادستان عمومی و انقلاب نظرآباد، از شناسایی و بازداشت باند هشت نفره سرقت در این حوزه قضایی خبر داد و گفت: اعضای این باند هشت نفره نزدیک به شش ماه اخیر فعالیت خود را آغاز کرده بودند که با استفاده از شرایط ناامنی ایجاد شده در نتیجه اغتشاشات اخیر اقدام به افزایش موارد سرقت از منازل می‌کردند.

این مقام مسؤول درباره نحوه فعالیت این باند اضافه کرد: این شبکه که متشکل از دو زن و پنج مرد به همراه یک مالخر بودند در شهرهای مختلف کشور اقدام به سرقت منازل می کردند.

وی ویژگی این شبکه را صرفا سرقت طلا، جواهرات و پول نقد بیان کرد و افزود: اعضای این باند در شهرهای نظرآباد، ساوجبلاغ، آبیک، سبزوار، نیشابور، اردبیل، تبریز و بستان آباد فعال بوده و پس از اجاره منزل اقدام به شناسایی خانه‌هایی می‌کردند که فاقد نگهبان یا دوربین بودند و سپس برای اینکه کسی به ان ها شک نکند در پوشش زن و شوهر، اقدام به تردد به محل مذکور و سپس باز کردن درب منازل با استفاده از دیلم کرده و پول و جواهرات مردم را به سرقت می بردند.

قاضی زاده با تشریح اقدامات متعدد انجام شده توسط نیروی انتظامی در خصوص این باند، گفت: در بین اعضای بازداشتی باند یک مالخر نیز وجود دارد که طلافروشی داشته و در دو ماه اخیر بیش از ۹۰۰ میلیون تومان به حساب اعضا واریز کرده است.

وی تعداد سرقت های انجام شده توسط این باند را تاکنون ۲۰۰ مورد بیان کرد و متذکر شد: از این تعداد تنها ۲۵ مورد در شهرهای استان بوده است که با اقدامات فنی انجام شده توسط نیروی انتظامی، متهمان شناسایی و بازداشت شدند.

دادستان نظرآباد ارزش ریالی سرقت های انجام شده را بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: تصاویر متهمان به منظور شناسایی شاکیان احتمالی با دستور قضایی منتشر می شود تا شکات برای طرح شکایت به دادسرای عمومی و انقلاب نظرآباد مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید