عزیزی در دیدار با «سرگئی پاسپلوف»: حضور آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه از مؤلفه‌های تهدیدساز است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: حضور آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه و تحریک برخی از کشورها از مولفه های تهدیدساز است که باید اقدام های جدی و عملی برای برخورد با آن اتخاذ شود.

عزیزی در دیدار با «سرگئی پاسپلوف»: حضور آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه از مؤلفه‌های تهدیدساز است

به گزارش گروه سیاسی مؤسسه فرهنگی قرآن پژوهان شمال، ابراهیم عزیزی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه دیدارهای خود در بلاروس، امروز پنجشنبه (28 اردیبهشت) با «سرگئی پاسپلوف» دبیر اجرایی پیمان امنیت جمعی دیدار و گفت‌وگو کرد.

عزیزی در ابتدای این دیدار برقراری ثبات و امنیت را یکی از نیازهای منطقه دانست و گفت: باید تلاش کرد گفت‌وگوهای مستمر میان کشورهای عضو پیمان امنیت جمعی به برقراری امنیت پایدار در منطقه منجر شود.

نماینده مردم شیراز و زرقان در همین زمینه تحریم، تروریسم و سیاست یکجانبه‌گرایانه آمریکا را تهدیدی برای همه کشورهای جهان خواند و افزود: حضور آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه و تحریک برخی از کشورها از مؤلفه‌های تهدیدساز است که باید اقدام‌های جدی و عملی برای برخورد با آن اتخاذ شود.

وی، اجماع کشورهای همسو برای نقش‌آفرینی در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی را مهم ارزیابی و تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران تجارب مهمی برای بی‌اثر کردن تحریم‌های ظالمانه و مبارزه با تروریسم کسب کرده است و این آمادگی را داریم که این تجارب را در اختیار کشورهای مبتلابه قرار دهیم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان، تروریسم سازمان‌یافته، اختلاف‌افکنی میان کشورهای منطقه و مواد مخدر را از موضوعات قابل طرح در پیمان امنیت جمعی دانست و برای کشورهای عضو پیمان مذکور برای دستیابی به اهداف مدنظر آرزوی توفیق کرد.

دبیر اجرایی پیمان امنیت جمعی: تجارب ایران در مبارزه با تروریسم و تحریم به کشورهای دیگر کمک خواهد کرد

همچنین در ادامه این دیدار «سرگئی پاسپلوف» دبیر اجرایی پیمان امنیت جمعی با قدردانی از حضور هیأتی از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در این نشست، گفت: جمهوری ‌‌‌اسلامی ایران همواره حضوری سازنده و مثبت در نشست‌های پیمان امنیت جمعی داشته است.

«پاسپلوف» در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: مطمئنأ تجارب جمهوری‌‌ اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم و تحریم می‌تواند به دیگر کشورها کمک کند و پیمان امنیت جمعی با رایزنی‌های مستمر به دنبال رسیدن به یک اجماع برای برقراری امنیت منطقه‌ای است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید