محمدیان: باید فرهنگ شهادت را با زبان ساده و قابل فهم برای نسل جوان تبیین کنیم

معاون دفتر رهبر معظم انقلاب گفت: وظیفه داریم بتوانیم پرچم شهدا را به نسل جدید و جوان بسپاریم و فرهنگ ایثار و شهادت را با زبان ساده و قابل فهم برای آنها تبیین کنیم.

محمدیان: باید فرهنگ شهادت را با زبان ساده و قابل فهم برای نسل جوان تبیین کنیم

به گزارش خبرنگار حوزه حماسه و مقاومت مؤسسه فرهنگی قرآن پژوهان شمال، در پی صدور بیانیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر معرفی نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، مراسم تکریم و معارفه حجت‌الاسلام رمضانعلی موسوی مقدم به عنوان نماینده جدید ولی فقیه در بنیاد شهید، امروز در مجتمع شهید رسول‌زاده تهران برگزار شد. جت‌الاسلام محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین یوسفعلی شکری نماینده سابق ولی فقیه در بنیاد شهید و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم حضور داشتند. محمدیان در بخشی از این مراسم ضمن قرائت حکم رهبر معظم انقلاب مبنی بر انتصاب موسوی مقدم، برای ایشان آرزوی موفقیت کرده و درباره شکری گفت: ایشان از قبل انقلاب روحیه‌‌ای انقلابی دارند و این روحیه تا به امروز در ایشان باقیست. از نظر سنی پیر شده‌اند ولی این فقط مربوط به جسم ایشان است و هنوز ذهن و روحیه‌ای جوان، با نشاط و پرشور دارند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور ضمن تشکر از شکری افزود: ایشان عمر خود را با امور شاهد و ایثارگر سپری کرده‌اند. امیدواریم تمام زحمت‌های ایشان در نامه اعمالشان ثبت شود. وی به شرایط نماینده سابق ولی فقیه در بنیاد شهید اشاره کرده و ادامه داد: ایشان با شرایط سنی و مشکلاتی که دارند، این مسئولیت را به فرد دیگری واگذار کردند. رهبر معظم انقلاب نیز ملاحظه شرایط ایشان را کرده و این استعفا را پذیرفتند. با این حال ذکر خیر زحمات ایشان فراوان است. حجت‌الاسلام محمدیان درباره بنیاد شهید افزود: بخشی از تکریم شهدا و خانواده‌های ایثارگران حل کردن مشکلات مادی آن‌ها است. این مجموعه گرچه وظیفه رسیدگی مادی به خانواده‌های ایثارگران را دارد اما تنها بخشی از تکریم، حل کردن این مشکلات مادی و اداره متعارف زندگی است. معاون دفتر رهبر انقلاب توضیح داد: خدا در قرآن می‌فرماید: «ولقد کرمنا بنی آدم وحملناهم فی البر والبحر و رزقناهم من الطیبات و فضلناهم على کثیر ممن خلقنا تفضیلا». خداوند می‌گوید انسان تکریم کرده و بر روی زمین به او امکانات بخشیدم تا بتواند زندگی خود را اداره کند. وی ادامه داد: ارزش کار این افراد خیلی بیشتر از آن است که بتوان آن‌ها را با مسائل مادی مقایسه کنیم و در شأن انسان‌های نورانی مانند شهدا، مادر شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان نیست. آن‌ها کاری کردند که حتی یک دقیقه از آن با کل دنیا قابل مقایسه نیست. محمدیان درباره فرهنگ‌سازی برای نسل جدید توضیح داد: ما وظیفه داریم بتوانیم این پرچم را به نسل جدید و جوان بسپاریم. باید فرهنگ ایثار و شهادت را به کمک بنیاد شهید رواج داده و همچنین جوانان و نوجوانان را با آنچه در کشور اتفاق افتاده است آشنا و عظمت شهدا و ایثارگران را ترسیم کنیم. وی دو وظیفه تکریم خانواده ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را بر عهده بنیاد شهید دانست و افزود: ارائه و ترویج این فرهنگ باید برای نسل جوان ساده و قابل فهم باشد. باید با راهبری درست تمام مجموعه‌هایی که در خدمت دارد را به خط کرده و برای ترویج این فرهنگ تلاش کند. در گذشته به دلیل وجود کارهای اجرایی به این امر کم‌توجهی شده است. وی در پایان تأکید کرد: ما مانند آنچه در کربلا رخ داد، در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیز وظیفه سنگینی بر دوش داریم. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید