مشکلات زمین‌های قولنامه‌ای ماهدشت حل شود

امام جمعه ماهدشت، گفت: زمین‌های قولنامه‌ای که شهر ماهدشت دارد رنج می‌برد، اقدام قابل اعتنایی هنوز رخ نداده، مردم در سختی هستند، خصوصا کسایی که با کلی زحمت و وام و قرض زمین را خریده حالا برای ساخت دچار مشکل می‌شود مطلب را حل کنید.

مشکلات زمین‌های قولنامه‌ای ماهدشت حل شود

به گزارش مؤسسه فرهنگی قرآن پژوهان شمال از ماهدشت، حجت‌الاسلام علی رادمهرد، امام جمعه ماهدشت، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه، اشاره‌ای به سخنان امام امام خمینی رضوان الله علیه در خصوص  تحلیل تاریخ انبیاء علیهم السلام به نکته‌ی مهم مبارزه آنها علیه جریان استکبار کرد و گفت: وقتی شما تاریخ را می‌بینید و ملاحظه می‌کنید، از آن اول که رسول اکرم قیام کردند، با همین مردم فقیر، با همین مردم مستضعف ایشان قیام کردند. 

وی با بیان اینکه در مقابل آن‌قلدرها و آن‌زورگوها و آن‌باغدارها و آن‌مکنت‌دارها و قافله‌دارها که در آن‌وقت مظهر طاغوتی بودند، افزود: کسی که  قرآن را مطالعه کند و ببیند که وضع قرآن چه بوده است؟ قرآنی که سند اسلام است و کسی که شارع اسلام را، رسول اکرم را ملاحظه کند و تاریخ او را ببیند و وضع زندگی او را ببیند می‌داند که قرآن در مقاتله با قلدرها آیات زیاد دارد.

رادمهر ادامه داد: رسول اکرم (ص) سیره‌اش این بود که از اول مقاتله می‌کرد با این اشخاص که می‌خواستند مردم را استثمار کنند، می‌خواستند مردم را استخدام کنند؛ بر این‌ها قیام کرد.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای در جمع‌بندی شاخص‌های منظومه فکر سیاسی امام راحل، اصل استکبارستیزی را از شاخص‌های اصلی راه امام خمینی معرفی کردند، افزود: امروز طاغوت اعظم در دنیا، رژیم ایالات متحده امریکا است و در بسیاری از بخش‌های امت اسلامی ایمان باللَّه هست؛ اما کفر به طاغوت نیست. کفر به طاغوت لازم است.

این مقام مسوُول با بیان اینکه بدون کفر به طاغوت، تمسک به عروه‌ی وثقای الهی امکان‌پذیر نیست، تصریح کرد: کفر به طاغوت نشان دهنده اش همان استکبار ستیزی است و ما در راهپیمائی‌ها و برنامه ها که شعار می‌دهیم ناظر به ضرورت بیان همین نکته است.

وی با اشاره به اینکه حالا ممکن  برخی افراد یا جریان های سیاسی جوری دیگر بگویند و بنویسند و مدیریت کنند اما ملاک عمل ما باید قرآن باشد، افزود: قرآن تکلیف ما را با دشمنان و مستکبرین روشن کرده و آیات متعدد و جریان های متعددی دارد ، در کنار آن حوادثی که در تاریخ و دوران خودمان رخ داده گویای تایید رفتار طاغوتیان و مستکبرین است.

رادمهر گفت: در تاریخ انقلاب اسلامی سیزده آبان به‌دلیل پوشش سه مقطع خاص و سه حادثه مهم تاریخی در حماسه استکبارستیزی ملت با بصیرت ایران اسلامی در سال‌های ۴۳، ۵۷ و ۵۸ از اهمیت و حساسیت ویژه‌ای برخوردار بوده است.

وی با اشاره به اینکه با گذشت بیش از چهار دهه از انقلاب اسلامی ایران و تقابل همه‌جانبه بین جمهوری اسلامی ایران با رژیم استکباری آمریکا، چشم‌انداز صحنه تقابل نظام جمهوری اسلامی با آمریکا بسیار گسترده شده است، بیان کرد: از یک‌طرف قدرت ایران و عمق راهبردی جمهوری اسلامی بسیار گسترده شده و از سوی دیگر هیمنه و منطقه سیطره آمریکا کاسته شده و ایالات متحده دوران افول و نزول خود در منطقه غرب آسیا را می‌گذراند.

امام جمعه ماهدشت ادامه داد: با این حال هستند کسانی که هنوز نسبت به ماهیت و مبانی تقابل انقلاب اسلامی با آمریکا توجیه نبوده و هر از چندگاهی آگاهانه یا ناآگاهانه نسخه مذاکره و تسلیم در برابر آمریکا را ارائه می‌کنند.

وی افزود: از این رو تا این خط فکری خائنانه یا جاهلانه و یا غافلانه وجود دارد، «تبیین» حقایق نیز باید با قدرت از سوی جبهه انقلاب دنبال شود.

 امام جمعه ماهدشت با اشاره به اینکه اگر تاریخ این سه حادثه ۱۳ آبانی را مرورو نماییم می‌بینیم این سه حماسه با تبیین‌گری شروع شد و در تاریخ ماندگار شد، تصریح گرد: اگر تبیین‌گری‌های امام خمینی رضوان الله علیه نبود، بصیرتی در متن جامعه نمی‌جوشید و تبدیل به حماسه‌های سه‌گانه ۱۳ آبان نمی‌شد.

وی ادامه داد: در این شرایط و روزگار نیز کماکان، «جهاد تبیین» یکی از مهم‌ترین راهکارهای استکبارستیزی است.

رادمهر اشاره‌ای به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص میدان نبرد، میدان نبرد حق و باطل است کرد و گفت: این یعنی این نبرد، نبرد همه جبهه حق است با همه جبهه باطل، تکلیف خودت را مشخص کن با حقی یا با باطل، ببین کجا ایستاده ای؟ و برای تقویت جبهه حق چه کار کردی؟ چه تصمیمی گرفتی؟ چه موضعی گرفتی؟ چه درسی را دادی؟ معلم گرامی در مدرسه از مرز حق چقدر دفاع کردی؟ چقدر مرزبانی عقاید دانش آموزان را کردی؟ 

وی با اشاره به اینکه هیچ وقت سکوت به نفع حق نبوده، افزود: سکوت و عدم موضع گیری همه اش به نفع باطل بوده، پس با همین حرف هم موضع خودت را مشخص می‌کنی! همه این موضوعات برای آماده شدن برای آن رویاروی نهایی حق و باطل است، یعنی رویاروی امام زمان عج با باطل، آنجا سکوت معنایی ندارد. 

رادمهر با طرح این سوال که هیچ وقت پرسیده ایم از خودمان که چکار می‌کنیم؟ محرم و صفر عزاداری کردن‌ها برای چیست؟ بیان کرد: درس‌ها و عبرت‌های عاشورا برای این که ما الان نسبت به امام زمانمان، آنگونه نباشیم! امامی که همیشه به یاد ما است.

وی با بیان اینکه امام زمان(ع) حجت خدا بر روی زمین است، گفت: این امام ما است حالا ما کجای این موضوع قرار می‌گیریم و تمام حوادث که رخ می دهد، تعیین نسبت خودمان با دو طرف هر حادثه، وضعیت ما را مشخص می‌کند، اگر طرف حق ایستادیم، برد با ما است، امیدوارم همه ما به وظیفه خودمان عمل کنیم.

رادمهر با اشاره به اینکه در خصوص تقویت ایمان جامعه باید تلاش کنیم، ادامه داد: اقدام ما میشود امر به معروف، در خصوص نهی از منکر هم باید تلاش کرد، یعنی همانطور که به معروفات باید توجه داشته و بی توجه به منکرات هم نباید باشیم.

وی افزود: این بی حجابی‌ها، این بدپوششی‌ها که هدفمند دارد در سطح جامعه گسترش پیدا می کند را نباید بی‌توجه بود، چند مدت قرار است قانونی در حوزه عفاف و حجاب نوشته شود، نوشته شد و الان با برخی ایرادات شورای نگهبان برگشته به مجلس، خب مصوب شد، ضمانت‌های اجرایی آن چیست؟ آیا باز همه برخوردها با حوزه انتظامی است؟ 

رادمهر ادامه داد: روی کاغذ خوب است شاید خوب قانون بنویسیم، اما آیا بلدیم خوب هم اجرا کنیم؟ الان هم برخی غفلت‌ها دارد از جانب برخی مسؤولین رقم می‌خورد! برخی کنسرت‌ها، برخی محافل دیگر که بدون قید و شرط و رعایت موضوعات در کشور دارد برگزار می‌شود در سایه غفلت برخی مسؤولان است.

وی با اشاره به اینکه مسؤولان حساسیت دارند گ، اما بعد اجرا و تحقق برنامه، ادامه داد: یعنی می‌گذارند برنامه برگزار شود با عدم نظارت و عدم برنامه ریزی بعد که برگزار شد، برخورد می‌کنند و … خب از اول نگذارید اینگونه محافل و مجالس برگزار شود! این باعث می‌شود که انسان در حوزه اجرای قانون دغدغه داشته باشد! باید فکری اساسی تر و زودتر برداشت.

امام جمعه ماهدشت با اشاره به اینکه مومنین نباید از وظیفه امر به معروف و نهی از منکر خود غافل شوند، گفت: با رعایت آداب امر به معروف و نهی از منکر باید به این فریضه و این واجب بپردازند تا نماد های غیر خدایی و شیطانی از جامعه اسلامی برداشته شود.

وی در خصوص زمین‌های قولنامه ای شهر ماهدشت، گفت: زمین‌های قولنامه‌ای که شهر ماهدشت دارد رنج می‌برد، اقدام قابل اعتنایی هنوز رخ نداده، مردم در سختی هستند، خصوصا کسایی که با کلی زحمت و وام و قرض زمین را خریده حالا برای ساخت دچار مشکل می‌شود.

وی ادامه داد: مطلب را حل کنید! خودمان بدست خودمان مردم را به کار غیر قانونی وادار می‌کنیم! خب این مسئله را باید کدام مسوُول حل کند؟ زمین‌ها در اختیار کیست؟ خب جواب این سوالات همه اش از روز روشن تر، در این چهل و اندی سال چرا حل نکردند و نمی‌کنند.

وی گفت: یک کارگروهی بگذارید که مطلب را مستمرا پیگیری کند و به نتیجه برساند. کار که نشد ندارد، همتی و تلاشی می‌طلبد تا مشکل مردم و شهر حل شود.

پایان پیام/    

دیدگاهتان را بنویسید