مقام یمنی: از تلاش‌های عمان برای پیشبرد روند صلح در یمن قدردانی می‌کنیم

رئیس شورای عالی سیاسی یمن در واکنش به سفر هیأت عمانی به صنعا، از تلاش‌های عمان در خصوص برقراری آتش‌بس در یمن قدردانی کرد.

مقام یمنی: از تلاش‌های عمان برای پیشبرد روند صلح در یمن قدردانی می‌کنیم

به گزارش گروه بین‌الملل مؤسسه فرهنگی قرآن پژوهان شمال، «صادق امین ابو راس» معاون رئیس شورای عالی سیاسی و رئیس حزب «المؤتمر الشعبی العام» یمن با «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی این کشور دیدار کرد.

دو طرف در این دیدار آخرین تحولات و رایزنی‌های صورت گرفته در صنعا تحت نظارت عمان را بررسی کردند.

بنابر گزارش وبگاه «المسیرة»، المشاط همچنین از ایفای نقش عمان و علاقه‌مندی این کشور به پیشبرد روند صلح در یمن قدردانی کرد.

پیشتر «محمد عبدالسلام» رئیس هیأت مذاکره‌کننده یمن گفته بود که هیأت عمانی پس از دیدار با مقامات یمنی، صنعا را ترک کرده است.

وی گفت: «بحث‌ها پیرامون تمهیدات [امور] انسانی صورت گرفت؛ امری که باعث ثبات [وضعیت] مردم یمن و مقدمه‌چینی برای صلح فراگیر و عادلانه و پایان دادن به تجاوزات و محاصره می‌شود».

 ۳۰ آذرماه گذشته بود که سخنگوی انصارالله از ورود هیأتی عمانی به این کشور برای ارائه پیشنهادهای جدید در خصوص آتش‌بس خبر داده بود. این هیأت پس از رایزنی با مقامات ارشد صنعاء از جمله «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی و انتقال مواضع ائتلاف سعودی به مقامات یمنی، صنعاء را ترک کرده بود.

پایان پیام/م

دیدگاهتان را بنویسید