موج اعتراضات مردمی علیه ماکرون در سفر به شرق فرانسه

رئیس جمهور فرانسه هنگام بازدید از شهر «سلستد» در شرق این کشور با موج اعتراضات مردمی و انتقادها مواجه شد.

موج اعتراضات مردمی علیه  ماکرون در سفر به شرق فرانسه

به گزارش گروه بین‌الملل مؤسسه فرهنگی قرآن پژوهان شمال، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه عصر چهارشنبه به وقت هنگام بازدید از شهر «سلستد» در شرق این کشور با موج اعتراضات مردمی و انتقادها مواجه شد.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس» ماکرون در سفر خود به شرق فرانسه با موج اعتراضات مردمی مواجه شد که با فریاد خواستار استعفای او بودند.

بر اساس این گزارش، مسافرت به مرز با آلمان بخشی از تلاش‌های جدید ماکرون و دولت او برای پشت سر گذاشتن خشم ناشی از تغییر حقوق بازنشستگی بود. افزایش سن بازنشستگی از ۶۲ به ۶۴ سال، اعتراضات بسیاری را در فرانسه موجب شد.

در این دیدار یکی از ساکنان این شهر به ماکرون گفت که دولت او «فاسد» است، ادعایی که ماکرون بلافاصله آن را رد کرد. برخی نیز فریاد می‌زدند «ماکرون، استعفا بده» و سرودهای بازنشستگان حین اعتراضات را سر دادند. این گزارش حاکیست، اتحادیه قدرتمند چپگرای«سی جی تی» برنامه‌های اعتراضی پراکنده‌ای را روز پنجشنبه دارد و تمام اتحادیه‌های اصلی فرانسه تظاهرات سراسری جدیدی را در اول ماه می (اردیبهشت) مصادف با «روز جهانی کارگر» برنامه‌ریزی می‌کنند.

نظرسنجی روزهای اخیر نیز نشان داد که محبوبیت شخصی ماکرون به ۲۸ درصد کاهش یافته که پایین ترین سطح از زمان اعتراضات جلیقه زردها در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ است. ماکرون به دلیل امتناع از افزایش مالیات بر ثروتمندان مورد انتقاد شدید قرار گرفته است. منتقدان همچنین اصلاحات بازنشستگی را به عنوان بار فزاینده‌ای بر دوش کارگران محکوم کرده‌اند. تاکنون چندین دور اعتراض و اعتصاب توسط شهروندان فرانسه علیه ماکرون صورت گرفته است(جزئیات بیشتر). 

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید