نمایشی برای اهل بیت(ع)

نمایش رنگ و نیرنگ که اثری متعلق به اهل بیت(ع) است تا ۲۳ مرداد ماه در ۱۲ سکانس به اجرا در می‌آید.

نمایشی برای اهل بیت(ع)

به گزارش مؤسسه فرهنگی قرآن پژوهان شمال از اصفهان، نمایش رنگ و نیرنگ کاری از موسسه قرآن و عترت مهر تابان مهدوی به نویسندگی و کارگردانی سید روح الله فهیمی اصفهانی است از تاریخ ۱۶ تا ۲۳ مردادماه در ۱۲ سانس بصورت رایگان اجرا می‌شود. برگزارکنندگان این نمایش معتقدند؛ ما نمی‌توانیم بر روی اثری که متعلق به اهل بیت علیهم السلام است قیمت بگذاریم و آن را بفروشیم و همچنین هدف ما تبلیغ و ترویج و انتشار معارف اهل‌بیت علیهم السلام و پاسخگویی به شبهات است نه کار اقتصادی.  

این نمایش با داستان برخورد اتفاقی یک ناصبی معاند با یکی از شیعیان راستین شروع می‌شود و در بین محاجه و مناظره آنها، با برگشت به گذشته، فضائلی از امیرالمومنین علی علیه السلام بیان و پاسخ به شبهاتی در مورد خلافت و ولایت ایشان داده می‌شود… آنها همچون راوی پیش برنده داستان‌های نمایش هستند و مرد شیعه تلاش می‌کند با تبیین و روشنگری، مرد معاند را به سمت نور و هدایت سوق دهد ولی مثل اینکه بر قلب او مهری زده شده است. در صحنه برگشت به گذشته دوران معاویه؛ دشمنی‌ها، نقشه‌ها و نیرنگ‌های معاویه و عمروعاص برای از بین بردن رنگ امیرالمومنین و ریشه‌های ایجاد بغض و کینه در دل‌های شامیان نسبت به امیرالمومنین و همچنین وصیت معاویه به یزید بیان می‌شود.

  در صحنه برگشت به گذشته داستان حجر؛ نمونه‌ای از چگونگی روشنگری و مبارزه یاران راستین امیرالمومنین با والیانی که بر منابر، امیرالمومنین را سب و لعن می‌کردند، نشان داده می‌شود. در صحنه برگشت به گذشته دربار یزید؛ ابتدا قافله اسرا وارد صحنه می‌شوند و سپس اتفاقات تاریخی و روشنگری ابوبرزه اسلمی، یکی از صحابه پیامبر، هدایت شدن و شهادتین گفتن سفیر روم و عالم یهودی و شهادت آنها، خطبه امام سجاد علیه السلام بیان، و نمایش داده می‌شود… در نهایت؛ قصه‌ی خرابه و حضرت رقیه سلام الله علیها نمایش داده می‌شود و پس از آن با تشرف مرد شیعه محضر امام زمان علیه السلام، نمایش به اتمام می‌رسد. مدت اجرای این نمایش ۹۵ دقیقه است که در سالن همایش‌های سیتی سنتر با ظرفیت ۱۱۰۰ نفر برگزار می‌شود. پایان پیام/۶۳۱۲۴/

دیدگاهتان را بنویسید