واحدهای صنفی غیرمرتبط در صورت عرضه قهوه آماده پلمب می‌شوند

سرپرست معاونت بازرگانی و توسعه تجارت صمت چهارمحال و بختیاری گفت: اصناف غیرمرتبط باید از عرضه قهوه آماده خودداری کنند، در غیر این‌ صورت به عنوان تخلف و نداشتن پروانه کسب مرتبط جریمه و پلمب می‌شوند.

واحدهای صنفی غیرمرتبط در صورت عرضه قهوه آماده پلمب می‌شوند

به گزارش مؤسسه فرهنگی قرآن پژوهان شمال از شهرکرد، حسن شمسی‌پور در نشست با روسای اتحادیه‌های صنفی شهرستان بروجن گفت: یکی از مهمترین دغدغه‌های صنف قهوه‌فروشان چهارمحال و بختیاری، تداخل صنفی با دیگر مشاغل است.

سرپرست معاونت بازرگانی و توسعه تجارت صمت چهارمحال و بختیاری افزود: اخیرا واحدهای صنفی غیرمرتبط به ویژه خواربارفروشی‌ها، قهوه آماده عرضه می‌کنند که این خدمت مصداق بارز تداخل صنفی و تخلف است.

وی ادامه داد: اصناف غیرمرتبط باید از عرضه قهوه آماده خودداری کنند، در غیر این‌ صورت به عنوان تخلف و نداشتن پروانه کسب مرتبط جریمه و پلمب می‌شوند.

شمسی‌پور همچنین درباره ۲ کالای طرح تنظیم بازاری، بیان کرد: بر اساس قانون انتزاع برخی کالاهای اساسی طرح تنظیم بازار مانند شکر و گوشت به حوزه جهاد کشاورزی محول شده است که این سهمیه‌ها هم بسیار ناچیز است و صرفا برای ایجاد تعادل در عرضه و تقاضاست.

وی اظهار داشت: آخرین سهمیه شکری که برای صنف و صنعت اختصاص یافته، ۲۱۶ تن است که جوابگوی نیاز واحدهای تولیدی نیست و به طور میانگین این واحدها ماهانه بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ تن شکر نیاز دارند که معادل ۱۰ درصد مصرف شکر استان است.

شمسی‌پور تصریح کرد: در خصوص گوشت منجمد هم دستگاه‌های متولی در تکاپوی جذب سهمیه استان هستند. 

وی مبارزه با کالای قاچاق در گروه‌های مختلف کالایی به ویژه لوازم خانگی، پوشاک، موبایل، نوشت‌افزار خارجی و لوازم یدکی را اولویت اصلی وزارت صمت اعلام کرد و از روسای اتحادیه‌های صنفی خواست تا با فعال‌سازی واحدهای بازرسی اصناف وارد میدان شوند.

سرپرست معاونت بازرگانی و توسعه تجارت صمت چهارمحال و بختیاری افزود: در همین راستا علاوه بر جمع‌آوری کالاهای قاچاق، اصناف هم باید برای تمامی کالاها شناسه دریافت و نصب کنند و مواد غذایی هم باید سیب سلامت داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: اصنافی که کالاهایشان شناسه کالا ندارند هم باید هرچه سریع‌تر موجودی انبار خود را اعلام کنند.

شمسی‌پور در پاسخ به درخواست برگزاری نمایشگاه مبل در شهرستان بروجن با وجود داشتن یک‌هزار و ۵۰۰ متر سوله مبل‌سازی، گفت: در کمیته نمایشگاهی و کمیسیون نظارت در این زمینه تصمیم‌گیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بهمن‌ماه هر سال تقویم نمایشگاهی تخصصی تدوین و تصویب می‌شود، توضیح داد: اتاق اصناف بروجن برای هر نمایشگاه تخصصی می‌تواند درخواست خود را ارائه کند تا در این تقویم پیش‌بینی شود.

سرپرست معاونت بازرگانی و توسعه تجارت صمت چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: نمایشگاه تنظیم بازار با موافقت اتاق اصناف شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید