پارلمان عربی جنایت صهیونیست‌ها علیه «خضر عدنان» را محکوم کرد

پارلمان عربی ضمن محکوم کردن جنایت رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن «خضر عدنان» اسیر فلسطینی، خواستار حمایت سازمان ملل از اسرای فلسطین شد.

پارلمان عربی جنایت صهیونیست‌ها علیه «خضر عدنان» را محکوم کرد

به گزارش گروه بین‌الملل مؤسسه فرهنگی قرآن پژوهان شمال، پارلمان عربی روز چهارشنبه در بیانیه‌ای جنایت صهیونیست‌ها در به شهادت رساندن «خضر عدنان» اسیر فلسطینی عضو جنبش جهاد اسلامی را محکوم کرد و رژیم صهیونیستی را مسئول این جنایت دانست.

پارلمان عربی همچنین خواستار بین‌المللی کردن مسئله اسرای فلسطین از طریق پارلمان‌های عربی، منطقه‌ای و بین‌المللی شد و از سازمان ملل، کمیته جهانی صلیب سرخ و سازمان‌های بشردوستانه و حقوقی خواست تا برای حمایت از اسرای فلسطین و اجرای توافقنامه ژنو درباره اسرا اقدام کند.

به نوشته وبگاه «شهاب نیوز»، پارلمان عربی همچنین از جامعه جهانی و نهادهای حقوق بشری خواست تا به سیاست کوتاهی کردن و بی‌اعتنایی به درمان اسرای فلسطین و آزادی آن‌ها پایان دهد.

در این بیانیه بر تلاش پارلمان عربی برای دفاع از حقوق اسرای فلسطین و بین‌المللی کردن مسئله اسرا و نیز حمایت کامل از مبارزه عادلانه ملت فلسطین و تقویت پایداری این ملت برای احیای سرزمین و حقوق مشروع آن در تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس تأکید شده است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید