۴۰ هزار فلسطینی، قربانی حملات رژیم اشغالگر به غزه

۴۰ هزار فلسطینی، قربانی حملات رژیم اشغالگر به غزه

۴۰ هزار فلسطینی، قربانی حملات رژیم اشغالگر به غزه

به گزارش گروه بین‌الملل مؤسسه فرهنگی قرآن پژوهان شمال، «سلامه معروف»، رئیس دفتر رسانه‌ای دولت در نشستی خبری گفت: از آغاز تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تا امروز، سی و سومین روز حملات، ۱۰۵۶۹ شهید شامل ۴۲۳۷ کودک، ۲۸۲۳ زن و دختر و ۶۳۱ سالمند جان باختند؛ علاوه بر این، گزارش‌هایی درباره بیش از ۳۰۰۰ مفقود و ۲۶۰۰۰ شهروند فلسطینی مجروح ثبت شده است.

سلامه افزود: تیم‌های دولتی شهادت ۱۰۲۱ شهروند غزه و شمال نوار غزه را ثبت کردند که به مناطقی که اشغالگران ادعا می‌کردند در جنوب نوار غزه امن هستند آواره شده بودند؛ ۴۹ خبرنگار نیز از آغاز تجاوزات اسرائیل تاکنون شهید شده‌اند.

وی در ادامه گزارش خود اعلام کرد: ۱۹۲ نفر از کادر درمان و پزشکان غزه شهید شدند، ۴۰ دستگاه آمبولانس منهدم شده، ۱۱۳ موسسه بهداشتی به شدت آسیب دیده و ۱۸ بیمارستان و ۴۰ مرکز بهداشتی از مدار خدمت خارج شده‌اند.

این مقام فلسطینی خاطرنشان کرد: اشغالگران تاکنون ۱۰۷۱ قتل عام علیه خانواده‌های فلسطینی انجام داده‌اند؛ جنایاتی که جان هزاران شهید را گرفته و مجروحانی بر جای گذاشته است که اکثریت آن‌ها زن و کودک هستند. در حالی که ۱.۵ میلیون شهروند فلسطینی از خانه‌های خود به سرپناه‌های موقت یا منازل اقوام خود آواره شدند.

در حال تکمیل…

 

 

 

   

دیدگاهتان را بنویسید