100 واحد طرح نهضت ملی مسکن در شهرکرد تا اردیبهشت 1402 تکمیل می‌شود

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه برای تامین برخی مصالح برای ساخت مسکن مانند یونولیت با مشکل مواجه هستیم، گفت: تا اردیبهشت سال آینده ۱۰۰ واحد مسکونی در شهرکرد تکمیل می‌شود.

100 واحد طرح نهضت ملی مسکن در شهرکرد تا اردیبهشت 1402 تکمیل می‌شود

به گزارش مؤسسه فرهنگی قرآن پژوهان شمال از شهرکرد، به نقل از روابط‌عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری، فرشید ریاحی با اشاره به اینکه برای تامین برخی مصالح برای ساخت مسکن مانند یونولیت با مشکل مواجه هستیم، گفت: تا اردیبهشت سال آینده ۱۰۰ واحد مسکونی در شهرکرد تکمیل می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به روند احداث مسکن در طرح نهضت ملی، ادامه داد: طبق برنامه باید پیشرفت فیزیکی پروژه یک‌هزار و ۲۲۴ واحدی شهرکرد به ۵۰ درصد می‌رسید، اما پیشرفت فیزیکی آن در حال حاضر ۴۲ درصد است. 

وی با بیان اینکه روند اجرایی برخی پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن در چهارمحال و بختیاری کُند است، افزود: اگر متقاضیان نتوانند آورده را تامین کنند، پروژه‌ها تعطیل می‌شود و مجبور به جایگزینی متقاضیان خواهیم بود، همچنین پروژه‌ها مشمول افزایش قیمت خواهند شد.

ریاحی خاطرنشان کرد: در فاز یک اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرکرد، هفشجان، سورشجان، فرخشهر، نافچ، سودجان، هارونی، طاقانک و کیان ۶ هزار و ۳۶۷ ثبت‌نام صورت گرفته است که یک‌هزار و ۷۰۱ نفر تایید نهایی شدند و از این تعداد یک‌هزار و ۱۴۴ متقاضی آورده ۴۰ میلیون تومانی داشته‌اند و پیشرفت فیزیکی کل مسکن‌های در حال احداث در شهر شهرکرد ۱۴ درصد است.

وی عنوان کرد: پیشرفت فیزیکی طرح نهضت ملی مسکن در چهارمحال و بختیاری در گروه ساخت و بنیاد ساخت ۳۵ درصد است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان در خصوص مصوبه هیات وزیران و پرداخت خسارات سیل، یادآور شد: ۶۲۰ فقره تسهیلات احداثی، یک‌هزار و ۱۰۰ فقره تسهیلات تعمیری و یک‌هزار و ۸۳۰ فقره تسهیلات معیشتی برای استان مصوب شده و توزیع شهرستانی این اعتبارات انجام شده است.

وی گفت: ۳۸۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی و تسهیلات بلاعوض برای خسارات سیل برای استان مصوب شد که از ۸۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض تاکنون ۵۰ درصد اختصاص پیدا کرده است، برای جذب این اعتبارات تا پایان سال فرصت باقی مانده که تنها اعتبار به بانک صادرات ابلاغ شده و برخی شعب این بانک پذیرش انجام نمی‌دهند، همچنین متقاضی برای ضامن دچار مشکل شده است.

پایان پیام/۶۸۰۲۴

دیدگاهتان را بنویسید